Klasa F informatyczno-technologiczna
przedmioty na poziomie rozszerzonym: informatyka, matematyka, język angielski, fizyka
 • cykliczne warsztaty naukowe w języku polskim i angielskim w WSIiZ w Rzeszowie oraz PWSTE w Jarosławiu
 • zajęcia z języka angielskiego oraz informatyki prowadzone w oparciu o programy autorskie
 • patronat Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

XXI wiek stawia przed nami wyzwania, którym musimy sprostać: komputeryzacja, nowoczesne technologie: coraz nowocześniejsze gadżety, globalizacja – świat na wyciągnięcie ręki.

Klasa IT to innowacja, która wprowadzi Was w ten świat bezboleśnie, pozwoli odkryć to, co jeszcze nieodkryte oraz z rozumieć to, co chwilowo niezrozumiałe. Rozszerzone przedmioty ścisłe: informatyka, matematyka, fizyka oraz język angielski, w tym język specjalistyczny oraz comiesięczne zajęcia na WSIiZ w laboratoriach jak z filmów science-fiction prowadzone przez pasjonatów pozwolą odkrywać i rozwijać zainteresowania bez ograniczeń.

Klasa przygotowuje swoich przyszłych absolwentów do studiowania głównie na kierunkach ścisłych i technicznych m.in.

 • informatyka stosowana,
 • informatyka przemysłowa,
 • automatyka i robotyka,
 • telekomunikacja,
 • informatyka,
 • biocybernetyka i inżynieria biomedyczna,
 • elektronika,
 • matematyka

na uczelniach technicznych, ekonomicznych oraz uniwersytetach.

Doskonałe przygotowanie z przedmiotów ścisłych i języków obcych pozwoli również naszym absolwentom na studia na uczelniach zagranicznych oraz skorzystanie z międzynarodowych programów wymiany studenckiej np. Erasmus lub Socrates.

Stawiając na indywidualny rozwój i kreatywność oraz umożliwiając uczniom wszechstronny rozwój poprzez dodatkowe zajęcia w szkole i na WSIiZ, przygotowujemy również do studiów artystycznych, w których niezbędna jest umiejętność profesjonalnej pracy z komputerem, np. grafika komputerowa, fotografia, montaż filmów oraz reklama.

Wybrane wydarzenia

Programowanie? Co to dla nas! – warsztaty klasy IT

I oto kolejne warsztaty za nami! 5 grudnia ponownie odwiedziliśmy Kielnarową i nasz ukochany WSIZ. Tym razem zgłębialiśmy tajniki programowania. Jak napisać prostą aplikacje w języku JavaScript? Czytaj więcej »

Kolejne warsztaty klasy 2 IT

Żądni wiedzy, 07.11 ponownie odwiedziliśmy WSIZ. Mimo deszczowej pogody od razu zabraliśmy się do pracy. Tym razem klasa II zmagała się z programowaniem. Rozpatrywaliśmy różne przykłady i zastosowania tablic w C++. W ciągu trzech godzin udało się nam rozwiązać kilka skomplikowanych problemów i zadań. Czytaj więcej »

Drugie warsztaty klas IT

Już po raz drugi spędziliśmy sobotę na WSIiZ-ie. Zajęcia były bardzo interesujące i wszyscy mogli się nauczyć wielu ciekawych i przydatnych rzeczy. Na początku kontynuowaliśmy zajęcia z sieci komputerowych. Dowiedzieliśmy się między innymi Czytaj więcej »

Jak smutne byłoby nasze życie bez sobotnich warsztatów na WSIiZ-ie?

Nie chcemy sobie tego nawet wyobrażać, dlatego też 17.10, po wakacyjnej przerwie znów odwiedziliśmy uczelnię i wspaniałych wykładowców. „Starszakom”, czyli klasie 2f, pierwsza połowa zajęć minęła na rozmyślaniach czy ISO jest na pewno dobrze ustawione (przecież musi istnieć powód, dla którego zdjęcia wychodzą czarne!) oraz czy nie wypadnie nam z rąk aparat za kwotę z czterema zerami. Czytaj więcej »

Pierwsze warsztaty klas IT

Dnia 17 października 2015 nasza klasa – 1f – po raz pierwszy uczestniczyła w warsztatach na WSliZ-ie w Kielnarowej. Uczelnia wywarła na nas bardzo pozytywne wrażenia. Po podzieleniu się na grupy udaliśmy się do wyznaczonych sal. Grupa pierwsza miała zajęcia z sieci komputerowych, które dla niektórych były nowością, ale nie brakowało tez takich, którzy dobrze opanowali ten temat! W tym samym czasie druga grupa zajęła się oprogramowaniem robotów przemysłowych i Lego. Czytaj więcej »

Projekt informatyczny APKI.ORG

W całej Polsce wystartowały młodzieżowe kluby programistyczne Lab 3.0. Młodzież pod okiem specjalnie przeszkolonych edukatorów będzie uczyła się programować oraz tworzyć aplikacje mobilne i webowe. Dzięki innowacyjnej platformie apki.org będzie możliwość podglądania efektów swojej pracy oraz komunikowania z innymi uczestnikami kursu z całej Polski. Najlepsza aplikacja zostanie nagrodzona.

Czytaj więcej »

Najdłuższa wycieczka = najdłuższa relacja

Piątek, piąteczek, piątunio. Czas na wiksę/bibę/melanż. Następnie zbieranie sił przez sobotę i gorączkowe zakuwanie w niedzielną noc; w końcu oceny nie poprawią się same. Ot, rzeczywistość przeciętnego ucznia. Prawda? Prawda. Jednak – nie dla wszystkich. A w każdym razie nie dla uczniów klas Ia i IIf (plus paru chętnych z innych profilów). Oni postanowili się wyłamać z tego schematu i 12 czerwca 2015 r., o godzinie 21:00, dokładnie 11 dni przed ostatecznym wystawieniem ocen, wyruszyli autokarem na wycieczkę szkolną. Planowany powrót: 17 czerwca. Kierunek: Trójmiasto.
Czytaj więcej »

Warsztaty klas IT

Ostatni semestr upłynął klasie 2f pod znakiem programowania. Czy to lekcje informatyki, czy też warsztaty na WSIiZ-ie – nie można było od niego uciec. Pętle, funkcje, nieskomplikowane (zdaniem wykładowców) gry typu zgadywanka, szukanie błędów w algorytmach, które przecież na pierwszy rzut oka powinny działać bez problemów… Doszło do tego, że niektórzy z nas kończyli obiad, który zawsze jemy w przerwie między warsztatami, słowami „cout: zjedzone”.
Czytaj więcej »

Ostatnie warsztaty klasy technologicznej – robotyka

W ostatnią sobotę przed wielkanocną przerwą odbyły się ostatnie warsztaty IT w roku szkolnym 2013/2014. Z racji tego, ze trzecioklasiści nie biorą udziału w warsztatach, dla uczniów klasy 2F nadszedł czas rozstania z wykładowcami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania oraz kampusem rzeszowskiej uczelni.

Czytaj więcej »

Technologiczna na warsztatach w Rzeszowie

29. marca 2014 roku klasa 2F informatyczno – technologicza wyruszyła w stronę Kielnarowej – placówki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na przedostatnie wykłady-lekcje z informatyki.

Czytaj więcej »

Programowania ciąg dalszy.

 

Klasy IT po przerwie związanej ze studencką sesją wróciły na Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, aby uczestniczyć w kolejnej serii warsztatów tematycznych.

Czytaj więcej »

Styczniowe warsztaty klasy 2F

W styczniu 11 i 18 a więc sobota po sobocie klasa 2F informatyczno-technologiczna brała udział w warsztatach na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

 

Czytaj więcej »

Warsztaty IT 30.11.2013

W sobotę 30. listopada klasa II F informatyczno-technologiczna po raz drugi w tym roku szkolnym wzięła udział w warsztatach organizowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania.

Czytaj więcej »

Laureat w konkursie IpIT 2013

Z radością informujemy, iż nasz kolega z klasy technologicznej, Łukasz Rolewski, został laureatem ogólnopolskiego konkursu Interaktywny Produkt IT. Jest on organizowany przez Akademię Morską w Szczecinie. Stawką są atrakcyjne nagrody takie jak indeks na w/w uczelnię, rejs statkiem czy Inkubacja w Technoparku.

Czytaj więcej »

Warsztaty IT – programowanie

16. listopada klasa II F informatyczno-technologiaczna brała udział w kolejnych warsztatach w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania.

 

Czytaj więcej »

Warsztaty IT Styczeń

W sobotę 5 stycznia już po raz trzeci uczniowie klasy IT z „Kopernika” mieli okazję gościć w murach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Plan zajęć obejmował naukę animacji w 3D's Max Studio oraz podstawy programu Adobe Flash.

Czytaj więcej »

Sesja fotograficzna

Nasi uczniowe mieli okazję brać udział w profesjonalniej sesji zdjęciowej podczas wykładów z fotografii. Poniżej przedstawiamy część ich prac:

 

 

 

Czytaj więcej »

Opinie na temat warsztatów

Ostatnimi czasy uczniowie klasy IT zostali poproszeni o scharakteryzowanie w kilku słowach warsztatów prowadzonych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Oto co sądzą na temat zajęć:

 

 

Czytaj więcej »

IT Grudzień

8 grudnia kolejny wyjazd na warsztaty na uczelni WSIiZ . Znacznie zimniej niż poprzednio, ale stawiliśmy się wszyscy rano na parkingu pełni zapału do pracy.

 

Czytaj więcej »

Powrót >>>

link