Otwarcie sali ekologicznej

_FOT6929

Mieczysław Orłowicz – doktor nauk prawniczych, krajoznawca, autor ponad stu podręczników turystycznych i… absolwent naszej szkoły. To właśnie jego imię nosi nowa pracownia ekologiczna.

Czytaj więcej »

Królowa nauk znów tryumfuje!

_FOT6906 (1)

Matematyka często spędza uczniom sen z powiek. Na szczęście nie brakuje śmiałków, którzy dzięki odpowiedniemu podejściu odnoszą sukcesy w tej dziedzinie. Mogliśmy się o tym przekonać 16. stycznia 2015 roku podczas nagrodzenia uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego XXX Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała.

Czytaj więcej »

XIX edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

DSC_1454

Dziewiątego stycznia bieżącego roku odbyły się okresowe eliminacje XIX edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, której gospodarzem był Zespół Szkół Spożywczych im. T. Rylskiego w Rzeszowie. W eliminacjach uczestniczyło 56 uczniów głównie klas maturalnych techników spożywczych oraz liceów ogólnokształcących. Naszą szkołę – I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu – reprezentowały uczennice klasy ID: Anna Matrejek i Aleksandra Mokrzycka.

Czytaj więcej »

„Noc biologów” na UMCS w Lublinie

20150109_161313

9 stycznia klasy o profilu biologiczno-chemicznym 1A, 1D oraz 3A pod opieką pana dyrektora Zbigniewa Tabora oraz nauczycieli: pani Haliny Polczak, pani Agnieszki Wójtowicz oraz pana Marka Skałuby, wybrały się do Lublina na Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Celem wizyty była organizowana w tym dniu na lubelskim  uniwersytecie czwarta edycja  „Nocy biologów”. Jest to impreza naukowa o zasięgu ogólnopolskim, w której biorą udział wydziały przyrodnicze polskich uniwersytetów.

Czytaj więcej »

Wykład absolwentki naszego liceum dr Katarzyny Socała z UMCS Lublin

20150105_101336

5 stycznia do naszego liceum przyjechała z krótkim wykładem absolwentka „kopernika” dr Katarzyna Socała, obecnie pracownik naukowo dydaktyczny Zakładu Fizjologii Zwierząt na Wydziale Biologii I Biotechnologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Poprowadziła ona wykład na temat wykorzystania zwierząt w badaniach naukowych, dementując wiele nieścisłości związanych z tą kwestią i wyjaśniając zasady przeprowadzania testów na zwierzętach w naszym kraju.

Czytaj więcej »

Wizytacja Biskupa Stanisława Jamrozka

21 listopada gościem naszej szkoły w ramach wizytacji kanonicznej był Ks. Biskup Stanisław Jamrozek. Jego Ekscelencji towarzyszyli proboszcz parafii Chrystusa Króla w Jarosławiu Ks. Dziekan Andrzej Surowiec, oraz proboszcz parafii NMP Królowej Polski Ks. Krzysztof Szczygielski.

Czytaj więcej »

” A nadzieja znów wstąpi w nas… ” – czyli święta Bożego Narodzenia w Koperniku

IMG_9754_1600x1067

Za oknem zaczyna prószyć śnieg, na domach i ulicach pojawiają się ozdoby świąteczne, a w radiu tradycyjnie słychać „Last Christmas” i kolędy. 19 grudnia w naszej szkole od samego rana czuć zapach barszczu, mandarynek i ciepłej, przyjaznej atmosfery.

Czytaj więcej »

Zwycięstwo w lidze TKKF

Maciej Tomaszewski po 8 turniejach Wojewódzkiej Ligi Tenisa Stołowego TKKF utrzymał I pozycję w kategorii do 17 lat i tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w końcowej klasyfikacji. Ponadto drużyna, którą reprezentował – GOK Pawłosiów zajęła III miejsce w klasyfikacji drużynowej.

link