Poznaj historię naszej szkoły oraz sylwetki najwybitniejszych absolwentów

Jakie studia wybrać

W dniu 23 stycznia 2018 roku w szkolnej auli odbyło się spotkanie z przedstawicielem PWSZ w Tarnowie. W prezentacji multimedialnej została obszernie przedstawiona oferta uczelni, kampusu oraz możliwości rozwoju związane z podjęciem studiów na w/w uczelni.

Czytaj więcej »

XLII Olimpiada Języka Angielskiego

Miło nam poinformować, iż uczennica klasy językowej III E naszego liceum, Izabela Dominik wzięła udział w etapie okręgowym XLII Olimpiady Języka Angielskiego, który odbył się w Lublinie. W poniedziałek 15 stycznia Iza przystąpiła do części pisemnej i po uzyskaniu wymaganej liczby punktów zakwalifikowała się do części ustnej zawodów, która odbyła się w piątek  19 stycznia na Wydziale Humanistycznym UMCS w Lublinie.

Czytaj więcej »

Historia Anglii na wesoło

18 stycznia mieliśmy przyjemność gościć po raz trzeci międzynarodową grupę teatralną „The Bear Educational Theatre”, która przyjechała do nas z Pragi. Tym razem uczniowie klas I i II mieli okazję zobaczyć spektakl pt. „The History od England – Part I”. Przedstawienie miało na celu zaznajomić nas z historią Anglii od początku jej istnienia do czasów rządów Elżbiety I.

Czytaj więcej »

XIII edycja Olimpiady Przedsiębiorczości

Miło nam poinformować, że uczeń naszej Szkoły, Andrzej Krucan z klasy III g zakwalifikował się do etapu okręgowego XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, zorganizowanej w tym roku pod hasłem „Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategia”. Etap okręgowy odbędzie się 1 marca 2018 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Trzymamy kciuki za Andrzeja.

Kopernik z tytułem „Brązowej Szkoły 2018”

W ubiegłym tygodniu miesięcznik edukacyjny „Perspektywy” opublikował jubileuszowy XX Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych w Polsce.  W rankingu analizowano wyniki 2186 liceów ogólnokształcących w całym kraju. Miło nam poinformować, iż nasze liceum jako jedyne w powiecie, po raz kolejny znalazło się w pierwszej 500 otrzymując tytuł Brązowej Szkoły 2018.
W rankingu ogólnym „Kopernik” zajął 19 miejsce w województwie podkarpackim natomiast w rankingu szkół olimpijskich zajęliśmy w tym roku 137 miejsce w kraju a 7 miejsce w województwie podkarpackim.
Tegoroczny wynik potwierdza wysoką pozycję naszej szkoły w lokalnym środowisku edukacyjnym.

Jarosławski WOŚP z rekordem!!!

26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jarosławiu okazał się rekordowy, gdyż zebrano największą kwotę jak do tej pory 96 111,24 zł. Cieszy nas fakt, że i nasza szkoła mogła uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Na ulicach Jarosławia i nie tylko, kwestowało ponad 150 wolontariuszy. Cegiełkę dołożyli nasi uczniowie, którzy w liczbie 11 osób pomogło w kweście. Wolontariuszami „Kopernika” byli: Wiktoria Bator, Natalia Walankiewicz, Aleksandra Tomaszewska, Weronika Głowacka, Weronika Wąchała, Natalia Kornatka, Zuzanna Segiet, Oliwia Sabat, Martyna Rechul, Anita Głogowska oraz „rodzynek” w tym gronie Piotr Żyta.

Czytaj więcej »

XXII Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Dnia 12 stycznia 2018 roku odbył się w Rzeszowie okręgowy etap XXII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy II D: Gabriela Prajsnar i Dominika Szczotka. Gabriela zajęła VII miejsce, a Dominika  III miejsce i  zakwalifikowała się do zawodów centralnych, które odbędą się w marcu w Lublinie.

Czytaj więcej »

XLI Olimpiada Języka Francuskiego

Z przyjemnością informujemy, że dwie osoby z naszej szkoły: Izabela Dominik i Kamil Kupiński z klasy III e zakwalifikowały się do okręgowego etapu XLI Olimpiady Języka Francuskiego. W dniu 12 stycznia 2018 roku w audytorium prof. Danka w budynku Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odbyła się część  pisemna, a bezpośrednio po niej  w Instytucie Neofilologi miała miejsce część ustna zawodów. 

Czytaj więcej »

link