Poznaj historię naszej szkoły oraz sylwetki najwybitniejszych absolwentów

Wysoko postawiona poprzeczka…

Od tygodnia w klasach dziennikarskich panował chaos. Umawianie się z gośćmi, lokalnymi mediami oraz „współpracownikami”. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na weekendowy przyjazd Michała Tracza, ale jeszcze przed tym wszystko musiało być zapięte na ostatni guzik. Pierwszy zamysł – stworzenie lokalnego serwisu informacyjnego. Szybko okazało się jednak, że pomysłów do realizacji jest zbyt dużo i są one zbyt różnorodne. Wtedy narodził się nowy plan – telewizja śniadaniowa.

Czytaj więcej »

Trzymamy kciuki za Olę!

Uczennica klasy ID o profilu medyczno-przyrodniczym, Aleksandra Karcińska w listopadzie 2016 roku wzięła udział w szkolnych eliminacjach do XIX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Osiągając bardzo wysoki wynik z testu została zakwalifikowana do kolejnego etapu tj.okręgowego tej olimpiady.Następnie, po eliminacjach okręgowych decyzją Komitetu Głównego Olimpiady, na podstawie bardzo dobrego wyniku z testu została zakwalifikowana do etapu centralnego osiągając jednocześnie już ogromny sukces, gdyż jest dopiero uczennicą I klasy.
Gratulując Oli tak wielkiego sukcesu życzymy jeszcze większego na etapie centralnym, który odbędzie się w dniach 23-25 marca w Szczecinie. POWODZENIA

Warsztaty klas akademickich

25.02 po raz kolejny klasy akademickie wybrały się na Uniwersytet Rzeszowski; tym razem na podbój informatyki. Wraz z doktorem Krzysztofem Balickim, pasjonatem teorii współbieżności algebry procesów metody formalnej, zgłębialiśmy tajniki programowania. Chociaż dla wielu z nas było to pierwsze spotkanie z językiem programowania Java, okazało się to dla nas „bułką z masłem”. Pieczę nad nami sprawował niezastąpiony profesor Zbigniew Piguła. Z niecierpliwością czekamy na więcej.

Anonymous z IIh

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jarosławiu walczy o extra stołówkę szkolną

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu przystąpił do konkursu „Delma – Extra stołówka szkolna”. W związku z tym, w imieniu dyrekcji, pracowników oraz wychowanków, zwracamy się z prośbą o wsparcie tej akcji poprzez codzienne oddawanie głosu na Szkołę Podstawową Specjalną nr 8 w Jarosławiu na stronie internetowej konkursu.  Za wszelkie wsparcie serdecznie dziękujemy!

Czytaj więcej »

„Nie zabieraj swoich organów do nieba”

6 marca uczniowie wybranych klas zgromadzili się w auli szkolnej na spotkaniu z Panem Henrykiem Kulikowskim, który 5 lat temu został poddany zabiegowi transplantacji nerki, trzustki i połowy dwunastnicy.

Czytaj więcej »

Warsztaty chemiczne na Uniwersytecie Warszawskim

W dniach 5 – 10 lutego 2017r. dwóch uczniów klasy 2d – Michał Bereza i Michał Kozdrowicki, wzięło udział w warsztatach chemicznych na Uniwersytecie Warszawskim, zorganizowanych w ramach zajęć Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Celem warsztatów było zwrócenie uwagi na pewne zagadnienia, którymi zajmują się obecnie naukowcy, poszerzenie wiedzy, nabycie doświadczenia w pracy laboratoryjnej czy nawiązanie nowych znajomości. Opiekę nad uczestnikami sprawowało dwoje tutorów/studentów – w tym absolwentka „Kopernika” Joanna Macnar.

Czytaj więcej »

Honorata Kruk Mistrzynią Województwa w boksie!!!

W dniach 24-25.02.2017 w Krośnie odbyły się VIII Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w boksie. Uczennica „Kopernika” Honorata Kruk (kl. 1a) reprezentująca AZS Legenda Jarosław, wygrywając walkę finałową zdobyła tytuł Mistrzyni Województwa Podkarpackiego w kategorii Junior, waga 54 kg. Decyzja sędziów była jednogłośna na korzyść naszej uczennicy. Gratulujemy!!!

link