Wzruszenia po latach…

Piętnastego października w naszej szkole odbyło się spotkanie absolwentów, którzy 35 lat temu zdawali maturę. Zwykle w tej samej szacie, od lat, aula szkolna wita swoich gości. Tego dnia, odmieniona urokiem wrzosów była bardziej uśmiechnięta. Mimo deszczu za oknem, gości przybywało. Profesor Jacek Sało podjął się roli gospodarza spotkania i przywitał wszystkich przybyłych.

Czytaj więcej »

Kopernikańska fabryka wspomnień

4 czerwca 2016r. absolwenci „Kopernika” w Jarosławiu z rocznika maturalnego 1954 kolejny raz weszli w mury starej szkoły. Zorganizowali jubileuszowe spotkanie, tym razem z okazji 62 rocznicy ukończenia „Kopernika”. Nie było to ich pierwsze spotkanie po latach. Większość z obecnych wtedy uczestników spotkało się więc kolejny raz.

Czytaj więcej »

Wspomnień czar…

Oj, tak, było czarująco! Cudne słońce, zapach majowego bzu, możliwość spotkania bliskich ludzi i radosna atmosfera. To wszystko złożyło się na niepowtarzalny urok spotkania po 20 latach od matury klasy IV g rocznika 95.
Kto tylko mógł na spotkanie ochoczo przybył. Zjechali się absolwenci z całej Polski i Europy. Nie liczyły się dla nich kilometry, najważniejsza była chęć spotkania po dwóch dekadach z kolegami z wyjątkowej, niepowtarzalnej klasy. W spotkaniu wzięło udział 23 osoby.

Czytaj więcej »

Szkoło Moja Kochana – spotkanie po 30 latach

Wzruszające spotkanie po latach z profesorami i kolegami, wpisy do księgi pamiątkowej i zwiedzanie szkoły.
13. czerwca odbył się uroczysty zjazd absolwentów z okazji 30-lecia ukończenia naszego liceum i zdania matury. Przybyli nie tylko z Jarosławia i okolic, nie tylko z wielu miast Polski – takie z zagranicy, nawet z tak odległych miejsc jak Szwecja czy Nowy Jork.
Przygotowanie do obchodów uroczystości trwały cały rok, a w Komitecie Organizacyjnym znaleźli się przedstawiciele wszystkich klas rocznika 85: Dorota Mazur i Jola Aab z IVa, Beata Kanikuła z IVb, Ela Rusinko z IVe, Magda Cisek i Janusz Ciołek z IVd, Beata Wołoszyn z IVe.

Czytaj więcej »

Zapach wspomnień: 50–lecie matur

Plac Piotra Skargi o poranku i w promieniach czerwcowego słońca. Pod Kolegiatą pw. Bożego Ciała gromadzi się coraz więcej ludzi. Różnią się znakami miast na tablicach rejestracyjnych. Tytułami magistrów, profesorów, doktorów i biskupów. Wszystkich jednak łączy wspólny rocznik i Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika. Przyszli tu, przed jarosławską Kolegiatę, by po pięćdziesięciu latach na nowo skrzyżować swoje drogi i wspólnie podziękować za egzamin dojrzałości, który w murach I LO uzyskali dokładnie pół wieku temu. Stoją w grupach swoich dawnych kolegów z klasy.

Czytaj więcej »

Zjazd absolwentów z rocznika 1964

 

20 września 2014r. mieliśmy przyjemność wystąpić na pięćdziesięcioleciu matury. Sala wypełniła się po brzegi, wśród uczestników zjazdu były m. in. Panie Profesor Irena Kilian i Maria Wolska,uczące w klasach z tego rocznika. Padał deszcz, ale nastroje w szkole były bardzo pogodne.  Goście czuli się swobodnie jak w domu – bo przecież kiedyś była to ich szkoła. Tymczasem ja miałam wrażenie, że jestem gościem w  ich szkole i w  ich czasach. Że uczę się od nich więcej niż Państwo mogą usłyszeć w moich wierszach.

Czytaj więcej »

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej prof. Zygmunta Schingery

O autorytetach należy pamiętać, należy je wspominać, powoływać się na nie, przedstawiać je młodemu pokoleniu. Nigdy bowiem nie wiadomo dla kogo sylwetka wielkiej osobowości może stać się wyznacznikiem dobrego i wartościowego życia.

 

Czytaj więcej »

link