60- lecie matur w Koperniku

Zapraszamy do obejrzenia relacji z obchodów 60- lecia matur w naszym liceum. Materiał przygotowały uczennice drugiej klasy dziennikarskiej.

 

 

Czytaj więcej »

Kopernikańska fabryka wspomnień

4 czerwca 2016r. absolwenci „Kopernika” w Jarosławiu z rocznika maturalnego 1954 kolejny raz weszli w mury starej szkoły. Zorganizowali jubileuszowe spotkanie, tym razem z okazji 62 rocznicy ukończenia „Kopernika”. Nie było to ich pierwsze spotkanie po latach. Większość z obecnych wtedy uczestników spotkało się więc kolejny raz.

Czytaj więcej »

60-lecie oddziału Rzeszowskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego i nadanie imienia prof. Adama Tabora pracowni geograficznej

W sobotę 9 kwietnia, nasza szkoła miała zaszczyt powitać wielu wybitnych podkarpackich geografów. Odwiedzili oni mury I LO z okazji 60-lecia Rzeszowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Gdy ok. godziny 11, wszyscy już zajęli swoje miejsca, spotkanie oficjalnie się rozpoczęło.

Po krótkim powitaniu gości przez p. Joannę Wład-Michalik oraz Zuzannę Kobierzyńską, przyszedł czas na serię prezentacji, dotyczącą Podkarpackiego PTG oraz profesora Adama Tabora, bez którego to koło zapewne by nie powstało. Pierwszą z nich, było przedstawienie historii Rzeszowskiego Oddziału, prowadzone przez panią Aleksandrę Kozubal. Następnie p. Wojciech Zakrzewski, przypomniał sylwetkę prof. Adama Tabora, po czym oddał głos jego wychowankom. Nasi goście żywo reagowali na liczne wspomnienia i anegdoty, które szybko wypełniły salę uczuciem nostalgii.

Czytaj więcej »

Wspomnienia o śp. kpt. Kazimierzu Michalskim

Miesiąc listopad sprzyja pamięci o naszych zmarłych. Przychodzimy  na cmentarze, zapalamy znicze, pogrążamy w modlitewnym skupieniu, wyrażającym naszą tęsknotę, troskę, wdzięczność wobec nieobecnych fizycznie ale jakże bliskich nam duchowo.

Dlatego w imieniu Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im Mikołaja Kopernika, chcemy przypomnieć postać niezwykłego absolwenta naszej szkoły, którą przybliży nam wspomnienie autorstwa Pana Stanisława Kiełbowicza.

Czytaj więcej »

Wspomnienie o prof. Marianie Solarzu

Minęło parę tygodni od śmierci Profesora Mariana Solarza (3.02.2011r.), nadszedł więc czas, aby na spokojnie przybliżyć jego osobowość i dokonania znakomitego nauczyciela naszego liceum.

 

 

Czytaj więcej »

Profesor w kliszach kilku – wspomnienie o prof. Januszu Nowackim

Zapalony fotograf, miłośnik przyrody, modelarski perfekcjonista, pasjonat sportu. Ale przede wszystkim nauczyciel. I to nauczyciel z powołania. Swoim poświęceniem i pasją mógłby obdzielić wiele osób… tak też robił.

 

Czytaj więcej »

125-lecie szkoły

W ciągu trzech dni; 9-go, 10-go i 11-go października, w budynku naszego liceum gościliśmy ponad 2000 absolwentów "Kopernika". Powód był jeden – jubileuszowe obchody 125-lecia naszej szkoły. Były łzy, wspomnienia, spotkania po latach… I szampańska zabawa!

Czytaj więcej »

link