Maraton Pisania Listów Amnesty International

W dniach 8-11 grudnia 2020 r. Szkolna Grupa Praw Człowieka pod opieką p. Joanny Szczepanek zorganizowała Maraton Pisania Listów Amnesty International.

„Na pomysł akcji wpadli aktywiści i aktywistki warszawskiej grupy lokalnej Amnest w roku 2001. W następnych latach akcja rozpowszechniała się na inne kraje.  Dzisiaj Maraton Pisania Listów (zwany po angielsku również Write for Rights) to największa międzynarodowa impreza poświęcona ochronie praw człowieka. Tysiące ludzi z całego świata piszą listy przez 24 godziny w obronie osób, których prawa zostały złamane.  W 2019 r. setki tysięcy ludzi podjęły ponad 6,6 mln akcji w ponad 200 krajach i terytoriach na całym świecie”.

W tym roku młodzież naszej szkoły również znalazła się gronie obrońców praw człowieka. Warunki były, co prawda niesprzyjające: bo epidemia, bo zdalne nauczanie, bo utrudniony kontakt – jednak daliśmy radę, chociaż spodziewaliśmy się, że udział w pisaniu listów weźmie większa liczba osób.  Napisaliśmy około 130 listów, zarówno elektronicznych jak i tradycyjnych. Fotki będzie można zobaczyć na Instagramie.  Liczymy, że w przyszłości liczba osób uczestniczących w Maratonie oraz napisanych listów będzie znacznie większa.

Zachęcamy do włączania się w akcje Szkolnej Grupy Praw Człowieka.

Zdjęcia

Brak możliwości komentowania.