Godzina Geniuszu – efekty pracy uczniów

Realizacja innowacji  dobiegła końca. Czas na małe podsumowanie tego co udało nam się osiągnąć przez ostatnie 6 tygodni. Projekty przygotowane przez uczniów można podzielić na 4 kategorie:

  1. Prezentacje multimedialne
  2. Filmy i plakaty
  3. Propozycje biznesowe
  4. Model/makieta

Przygotowane prezentacje multimedialne pokazały jak różnorodne zainteresowania ma nasza młodzież. Znajdziemy tu zarówno tematy poważne, naukowe takie jak prezentacja Oliwii i Roksany o sposobach zapobiegania chorobom nowotworowym, przygotowane przez Martynę, Natalię i Marlenę ciekawostki dotyczące pracy naszego mózgu, Oliwia i Kamila odczarowały trudny temat ekologii, a Justyna zmierzyła się z Układem Słonecznym. Jednak nie zabrakło też tematów związanych ze sztuką i rozrywką. Prezentacja Asi i Weroniki przedstawiała różne formy wyrazu sztuki i zawierała mnóstwo grafik stworzonych własnoręcznie przez dziewczyny. Ola, Maks i Kuba podzielili się wspomnieniami ze swoich podróży i przedstawili najdogodniejsze formy podróżowania. Dzięki Martynie i Zuzie dowiedzieliśmy się jakie trendy w modzie panują obecnie wśród młodzieży. Nie obyło się też bez ulubieńców nastolatek, czyli Tik Toka i One Direction. Regina i Justyna przedstawiły nam sylwetkę najpopularniejszej obecnie ‘tik-tokerki’, a Weronika i Agata zaprosiły nas na prezentację pełną ciekawostek dotyczących jednego z najsłynniejszych brytyjskich boy bandów, warto dodać, że całe wydarzenie zostało dokładnie przemyślane, ponieważ dziewczyny przygotowały też plakat informacyjny i bilety z zaproszeniem na prezentację. Nie zabrakło też prezentacji dotyczącej samego języka angielskiego, dzięki Wiktorii i Oliwii poznaliśmy anglicyzmy, które na stałe weszły do języka polskiego.

W kategorii filmy i plakaty znajdziemy takie projekty jak film Magdy i Kingi, w którym nie tylko objaśniają zasady gry w tenisa, ale również prezentują swój sportowy talent. Plakat przygotowany przez Julkę i Oliwię zachęca do adopcji zwierząt oraz objaśnia zasady działania portalu, dzięki któremu każdy mógłby znaleźć idealnego zwierzaka.

Ponadto, wśród projektów możemy podziwiać stworzony przez Kamilę i Oliwię prototyp urządzenia ‘Brain Master’, pomysł na nowy ulepszony smartwatch w wykonaniu Sandry i Wiktorii oraz własnoręcznie wykonaną przez Pawła makietę mostu Sydney Harbour Bridge wraz z przygotowaną przez Kubę prezentacją multimedialną.

Nasza młodzież wykazała się niesamowitą kreatywnością i znajomością języka obcego, gdyż wszystkie projekty zostały przygotowane i zaprezentowane w języku angielskim. Efekty ich pracy możemy podziwiać TUTAJ

Brak możliwości komentowania.