Śladami odkrywców…

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych ustanowiony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.  Z tej okazji uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć przygotowaną przez szkolną bibliotekę wystawę poświęconą zagadnieniom związanym z odkryciami geograficznymi i globalizacją. Prezentowana wystawa, przygotowana na bazie bogatych zbiorów bibliotecznych, jest jedną z form popularyzacji wiedzy, propagowania czytelnictwa i kultury wśród młodzieży naszej szkoły. Jest także dodatkową okazją do prezentowania szkolnego księgozbioru. Warto pamiętać, że każda tego typu akcja wymaga zebrania właściwych materiałów źródłowych oraz dokonania doboru unikalnych i interesujących eksponatów tak, aby każdy wyszedł z wystawy z książką w dłoni.

Zdjęcia

Brak możliwości komentowania.