Konkursy w ramach Programu Wieloletniego “Niepodległa” na lata 2017-2020

Wojewoda Podkarpacki organizuje w tym roku trzy konkursy online w ramach  Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017 – 2022, które skierowane są do dzieci, młodzieży oraz dorosłych zamieszkujących teren województwa podkarpackiego oraz polskiej mniejszości narodowej zamieszkującej teren obwodu lwowskiego na Ukrainie. Są to:

  • konkurs plastyczny pt. „Ludzie i wydarzenia kształtujące polskie pejzaże”, w ramach projektu pt. „Niepodległa – Umiłowana Ojczyzna”, (regulamin do pobrania poniżej);
  • konkurs fotograficzny pt. „Polska jest w nas”,  w ramach projektu pt. „Niepodległa – Umiłowana Ojczyzna”, (regulamin do pobrania poniżej);
  • konkurs wideo pt. „Wywiad ze świadkiem historii”, w ramach projektu pt. „Niepodległa – Bohaterstwo Pokoleń” (regulamin do pobrania poniżej).

Celem konkursów jest upowszechnienie wiedzy historycznej na temat postaci, których działania przyczyniły się do odzyskania przez Polskę suwerenności oraz wydarzeń, które ukształtowały polskie pejzaże – granice Polski, czyli m.in.: odzyskanie dostępu do morza, powstania i plebiscyty na Górnym Śląsku, na Warmii, Mazurach i Powiślu oraz propagowanie wartości patriotycznych.

Brak możliwości komentowania.