Konkurs Capture The Flag „153+1”

Pasjonujesz się informatyką? Myślisz o karierze programisty? Chcesz lepiej poznać zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem? Weź udział w konkursie „153+1”!

Konkurs odwołuje się do popularnej formuły Capture The Flag. Powstał z myślą o młodych pasjonatach informatyki, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności i lepiej poznać zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem. Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to międzynarodowe eliminacje, drugi – wielki finał z udziałem 10 najlepszych drużyn z każdego państwa.

Zasady uczestnictwa

Uczestnicy konkursu będą musieli zmierzyć się z zagadkami kryptograficznymi, zadaniami dotyczącymi bezpośrednio tematyki związanej z aplikacjami www, przejmowaniem kontroli nad usługami oraz inżynierią wsteczną oprogramowania.

W konkursie mogą wziąć udział dwuosobowe zespoły oraz pojedynczy uczniowie. Zgłoszenia dokonuje nauczyciel lub opiekun prawny, korzystając z formularza dostępnego się na stronie https://www.153plus1.eu. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 5 listopada br

Pierwszy etap potrwa od 6 do 20 listopada 2020 r. i zostanie przeprowadzony w formule on-line. Drugi etap, czyli finał konkursu, jest planowany na 3-4 grudnia i odbędzie się w formie stacjonarnej w Polsce.

Dodatkowe informacje

Na zwycięskie drużyny czekają atrakcyjne nagrody finansowe (I miejsce – 10 000 zł, II miejsce – 5 000 zł, III miejsce – 2 500 zł).

Dodatkowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie: https://www.153plus1.eu/.

Brak możliwości komentowania.