Drodzy Uczniowie jarosławskiego „Kopernika”! Szanowni Rodzice Naszych Uczniów! Szanowni Nauczyciele i Pracownicy szkoły!

Dzisiaj, 1 września 2020 roku rozpoczynamy nowy rok szkolny jakże w inny, nietypowy sposób.

W związku z pandemią, powrotowi do szkoły zapewne towarzyszy niepewność, a także obawa uczniów, rodziców i nauczycieli oraz pracowników szkoły. Dobrze rozumiem tę troskę, podzielam ją i deklaruję, że jako dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu uczynię wszystko, abyśmy mogli bezpiecznie, jednocześnie troszcząc się o jakość nauczania, prowadzić kształcenie i opiekę nad uczniami w nowym roku szkolnym.

Za nami trudne doświadczenia i wyzwania związane z kształceniem na odległość. Wracamy do szkoły silniejsi, mądrzejsi, ale i też bardziej ostrożni.

Wiem, że uczniowie cieszą się z powrotu do rzeczywistości szkolnej. W trakcie trwania nauki zdalnej w ubiegłym roku szkolnym, docenili zalety nauki stacjonarnej u boku nauczyciela. Cieszę się, że tak wielu uczniów to zauważyło.

Drodzy Uczniowie,

tegoroczny powrót do szkoły wymaga od Was więcej samodyscypliny i odpowiedzialności. Ważne jest, abyście zrozumieli, że nowe zasady obowiązujące w szkole mają zapewnić Wam jak najlepsze bezpieczeństwo. Proszę, abyście skrupulatnie ich przestrzegali, bo w ten sposób wykażecie się odpowiedzialnością za siebie i innych. Wierzę w Wasze odpowiedzialne zachowanie, by radość, jaką daje szkoła, trwała jak najdłużej.

Na początku roku szkolnego myśli kieruję szczególnie do tegorocznych Maturzystów, Uczniów klas pierwszych, którzy pierwszy raz przekraczają mury naszej szkoły, a przede wszystkim myślę o każdym Uczniu, jako indywidualności.

Wszystkim Wam życzę ciekawych lekcji, poznania nowych wiadomości, zdobycia kolejnych umiejętności, a przede wszystkim radości z osiąganych sukcesów. Życzę Wszystkim, uczniom rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły zdrowia i dobrego roku szkolnego, oraz aby szkolna rzeczywistość trwała cały rok i nie okazała się tęsknotą za prawdziwą szkołą.

Kochani uczniowie,

będzie trochę inaczej, ale wspólnie damy radę. Cieszę się, tak jak i nauczyciele „Kopernika” na ten wspólny czas, do zobaczenia w szkolnych ławkach.

Z należnym szacunkiem

Jolanta Moskwa

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego

im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu

Brak możliwości komentowania.