Warsztaty dziennikarskie online

W I Liceum Ogólnokształcącym  im.  Mikołaja Kopernika w Jarosławiu od wielu lat działa klasa dziennikarska. Jak wiadomo do tego czasu odbywało się wiele spotkań, wyjazdów do redakcji i warsztatów. To stanowiło pewien standard. Rzeczywistość wymusiła inny charakter pracy od nas wszystkich. Ten trudny czas pandemii sprawił, że wiele osób zaczęło poszukiwać innych form pracy.
Dlatego w dniu 5 maja 2020 r. miały miejsce warsztaty z Michałem Traczem, dziennikarzem, który przyjeżdża do szkoły od wielu lat i prowadzi ciekawe zajęcia  praktyczne. Wcześniej uczniowie mieli okazje kręcić newsy lokalne, a następnie montować  serwis informacyjny. Warsztaty odbywały się w szkole, w plenerze, np. w Bieszczadach. Obecna sytuacja zmusiła wszystkich do pozostania w domu.
Odbywające się zdalnie zajęcia były poświęcone pracy dziennikarza podczas pandemii. Michał Tracz w krótkim reportażu pokazał uczniom jak jego koledzy przygotowują studio w domu, garażu, salonie, czy kuchni. Wszystkich połączyło wspólne hasło – tęsknimy za szkołą, za pracą za ludźmi.
Zajęcia mają odbyć się znów za tydzień. Czekamy z niecierpliwością.
 
 
 

Brak możliwości komentowania.