Wsparcie psychiczne w dobie koronawirusa

Zdrowie i życie ludzkie jest dla nas najważniejsze. Dlatego w związku z pandemią koronowirusa podejmowane są różne działania, których celem jest profilaktyka i zapewnienie pomocy osobom wymagającym wsparcia.

W sytuacji wyobrażonego, nie realnego, zagrożenia życia i zdrowia naszego i naszych bliskich nie da się posługiwać tylko i wyłącznie zdrowym rozsądkiem. Od kilku dni doświadczamy emocji, których nigdy wcześniej nie odczuwaliśmy.

Jeśli lęk utrudnia Twoje funkcjonowanie na tyle, że nie jesteś w stanie skupić się na pracy, nauce, rodzinie albo masz myśli samobójcze, warto zasięgnąć profesjonalnej pomocy.

Poniżej zamieszczamy adresy stron, dzięki którym każdy, kogo dotknął kryzys związany z epidemią koronawirusa, może zasięgnąć darmowej porady psychologa lub psychoterapeuty:

www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl

 www.liniawsparcia.pl

Ochrona zdrowia psychicznego

Wsparcie pedagoga szkolnego

 

Z pedagogiem szkolnym można kontaktować się drogą mailową, przez dziennik elektroniczny lub telefonicznie w godzinach jego pracy albo ustalonych indywidualnie wg potrzeb.

Podkarpackie Stowarzyszenie Psychoterapeutów (za pośrednictwem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej) informuje, iż istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego telefonicznego wsparcia psychologicznego udzielanego przez psychoterapeutów w związku z pandemią COVID-19.

Stale aktualizowana lista psychoterapeutów oraz dni i godz., kiedy można się umówić na rozmowę telefoniczną znajdują się na stronie http://www.psychoterapia-podkarpackie.pl/

 

Brak możliwości komentowania.