100 wierszy dla Niepodległej

Już po raz kolejny, tym razem w piątek 21 lutego br., w naszej szkole odbył się konkurs poezji patriotycznej, organizowany przez zespół przedmiotowy nauczycieli języka polskiego, zatytułowany „100 wierszy dla Niepodległej”. Patronem honorowym wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, które stało się również, obok Funduszu Kazimierza Michalskiego, fundatorem nagród rzeczowych.

Na początku wszyscy uczestnicy zostali przywitani przez Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu Panią Jolantę Moskwę, która m.in. przedstawiła jury konkursowe, w skład którego weszły: pani Bernadeta Szczypta, redaktor Polskiego Radia Rzeszów, jako przewodnicząca oraz nauczycielki języka polskiego z naszej szkoły: pani mgr Barbara Bereza i pani mgr Maria Kulikowska. W trakcie prezentacji widzowie emocjonalnie reagowali na pełne pasji występy rówieśników, dając w ten sposób wyraz swojego szacunku dla ich talentu.

Po części konkursowej uczestnicy wraz z opiekunami mogli poczęstować się przygotowanymi przekąskami a także zwiedzić budynek szkoły.

Obrady Jury, jak stwierdziła jego przewodnicząca, były bardzo burzliwe, ale ogłoszony wynik został przyjęty z aplauzem. Zwycięzcami zostali:

  1. Dominika Majchrowicz ze Szkoły Podstawowej w Korczowej
  2. Wiktoria Lis ze Szkoły Podstawowej nr 9
  3. Bartosz Gołąb ze Szkoły Podstawowej Sióstr Niepokalanek.

Równorzędne wyróżnienia otrzymali: Emilia Bednarska ze Szkoły Podstawowej Sióstr Niepokalanek, Sabina Demczyk ze Szkoły Podstawowej w Chłopicach oraz Julia Halejcio ze Szkoły Podstawowej w Wetlinie.                                                                               

Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone przez Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarosławiu panią Martę Kurpiel, która była honorowym gościem Konkursu oraz Dyrektor I LO panią Jolantę Moskwę.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy wykonali tradycyjne zdjęcie grupowe.

Mamy nadzieję, że kolejna edycja konkursu w przyszłym roku dostarczy nam podobnych wrażeń estetycznych jak tegoroczna.

Zdjęcia: Tobiasz Nogaj

Brak możliwości komentowania.