Warsztaty matematyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim

19 lutego 2020 roku dziesięcioro uczniów naszej szkoły szczególnie uzdolnionych z matematyki: Alan Abdi, Tobiasz Nogaj, Błażej Dudek, Gabriela Kucaj, Rozalia Madycka, Hubert Iwanowski, Oliwia Jarosz, Daniel Blok, Natalia Maryśkowa, Kamila Kamecka, uczestniczyło wraz z opiekunami Panią Marzeną Gil i Panią Katarzyną Trynkiewicz w warsztatach matematycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Mieli oni okazję posłuchać znakomitych wykładów pt. „Zadania o kolorowaniu” oraz „Dorysujmy równoległobok”. Zajęcia były prowadzone przez świetnych wykładowców dr Marcina Kulczyckiego oraz dr Jakuba Węgreckiego.

W tym samym czasie został zorganizowany wykład dla nauczycieli pt. ”O matematyce inspirowanej pracami Eschera i nie tylko…”, który prowadził dr Zdzisław Pogoda wybitny polski matematyk.

Nasi uczniowie mieli możliwość nie tylko podnieść swoje kompetencje matematyczne, nabyć nowe umiejętności i wiadomości, ale także spotkać się z innymi utalentowanymi licealistami m.in. z Krakowa, Rzeszowa, Radomia i Tarnowa. Uczniowie byli zachwyceni i zafascynowani zajęciami, wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty.

 

Brak możliwości komentowania.