Konferencja prasowa z Bernadetą Szczyptą i Self-Adwokatami z Jarosławia

Dnia 28 listopada br. klasy dziennikarskie wraz z klasą 1G miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach z prezenterką Polskiego Radia Rzeszów i Self-Adwokatami z „PSONI Koło” w Jarosławiu.   

Zajęcia rozpoczęły się od krótkiego przedstawienia i zapoznania nas z osobą Pani Bernadety Szczypty. Bohaterka naszych warsztatów przybliżyła nam początki swojej kariery zawodowej i opowiedziała o ciekawych przypadkach zbrodni, którymi zajmowała się na jej początku. Ukazane zostały nam kulisy pracy w rozgłośni radiowej i wpadkach mających tam miejsce.

Następną częścią warsztatów była integracyjna zabawa polegająca na rozmowie ze sobą, na ściśle określone tematy. Po powrocie na wcześniej zajęte miejsca odbyła się konferencja z jarosławskimi Self-Adwokatami. Dowiedzieliśmy się, że są to osoby niepełnosprawne intelektualnie walczące o swoje przywileje. Występują one w imieniu innych niepełnosprawnych, gdyż takie osoby często nie są respektowane i ciężko im walczyć o swoje prawa. Spotkanie i rozmowa z nimi udowodniła nam, że tacy ludzie mimo pewnych zaburzeń potrafią świetnie radzić w sobie społeczeństwie i nie należy ich w żaden sposób dyskryminować.  

Brak możliwości komentowania.