Jak ważna jest profilaktyka

W dniu 20 listopada br. uczniowie klas pierwszych mieli możliwość  uczestniczyć w wykładzie pani edukator Ireny Puszkarz, który dotyczył chorób przekazywanych drogą płciową. Młodzież spędziła czas na poznawaniu przyczyn chorób takich jak AIDS, rzeżączka czy kiła, ich objawach, formach i konsekwencjach. Zostały przedstawione najważniejsze zakażenia przenoszone drogą płciową wraz z opisem najczęstszych dróg zakażenia, profilaktyki i objawów, a także metod diagnostyki i leczenia.

Zakażenia przenoszone drogą płciową stanowią poważny problem zdrowotny zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Mimo niespotykanego dotychczas w historii medycyny postępu, jaki dokonał się w zakresie terapii tych zakażeń, a także mimo ustalenia dróg ich przenoszenia i skutecznych metod profilaktycznych, nadal notuje się coraz więcej nowych zakażeń.  Najczęstszymi powodami zakażenia są brak wiedzy na temat możliwych dróg zakażenia oraz ignorowanie ryzyka. Istnieje więc bezwzględna konieczność upowszechnienia wiedzy na temat metod profilaktyki zakażeń.

Spotkanie miało też na celu poszerzenie i usystematyzowanie wiedzy uczniów w tym zakresie i zachęcenie ich do udziału w Olimpiadzie z wiedzy o HIV/AIDS. Etap powiatowy Olimpiady z wiedzy o HIV/AIDS odbędzie się w poniedziałek 2 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu.

Na pewno była to dla wszystkich cenna lekcja, o której tak łatwo nie da się zapomnieć.

pdf Broszura – Zakażenia przenoszone drogą płciową

 

 

 

 

 

 

Brak możliwości komentowania.