Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to dla nas Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. W listopadzie 1918 roku, po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy Polska odzyskała niepodległość. Podczas corocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej.

W dniu 13 listopada 2019 r. odbędą  się w naszej szkole uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie wszystkich klas naszego liceum wraz z dyrekcją szkoły  i gronem pedagogicznym  będą uczestniczyć w uroczystej akademii. Damy świadectwo naszej dumy z tego, że jesteśmy Polakami. Nie wolno nam zapomnieć, że odzyskana 101 lat temu Niepodległość była wielkim dobrem. Nie możemy zapomnieć o tej tradycji, która wychowała wielkich patriotów.

 

 

 

 

Brak możliwości komentowania.