„Jesień w Bieszczadach”

 

Czwartego października odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym wyprawa członków Szkolnego  Koła PTTK. Celem licznej bo 39-osobowej grupy było zdobycie najwyższego szczytu województwa podkarpackiego, czyli Tarnicy oraz integracja środowiska turystycznego naszego Liceum. Jednak z powodu  trudnych warunków pogodowych zostaliśmy zmuszeni do modyfikacji naszych planów. Podjęliśmy decyzję, aby wejść na Przełęcz Orłowicza. Miejsce ważne z naszego punku widzenia,  ponieważ Mieczysław Orłowicz jest patronem naszego Koła Turystycznego oraz jak wiadomo był uczniem naszej szkoły.

Podczas podróży  uczestnicy mieli okazję usłyszeć wiele ciekawych informacji na temat miejsc, przez które przejeżdżaliśmy przekazywanych przez opiekuna SKKT prof. Andrzej Bajana. Po dotarciu do Wetliny,  wyruszyliśmy żółtym szlakiem w kierunku Przełęczy Orłowicza, znajdującej się w paśmie Połoniny Wetlińskiej. Na miejscu grupa miała okazję, aby wykonać pamiątkowe zdjęcia oraz podziwiać niezwykłą panoramę jaka rozpościera się z Połoniny Wetlińskiej na liczne bieszczadzkie szczyty.

Ostatnim elementem wypadu było pieczenie kiełbasek przy ognisku połączone ze wspólnym śpiewaniem piosenek turystycznych. W drodze powrotnej pan profesor zrobił nam quiz na temat naszej wiedzy jaką zdobyliśmy podczas wycieczki. Wyniki testu były niezwykle zadowalające.

Wycieczka i atmosfera wszystkim  się bardzo podobała i z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd organizowany przez Szkolne Koło Turystyczne im. M. Orłowicza.

Zdjęcia

Brak możliwości komentowania.