Pokazy z fizyki na UMCS

19 września 2019 roku uczniowie klas o profilach z rozszerzoną fizyką udali się do Instytutu Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na pokazy naukowe z fizyki.

Ideą pokazów była popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących eksperymentów. Pracownicy naukowi uczelni przygotowali bogaty i ciekawy program doświadczeń. Eksperymenty wydawały się proste, z wykorzystaniem czasami materiałów codziennego użytku, były jednak trudne lub wręcz niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych.

Uczniowie obejrzeli pokazy z zakresu „Ruchu obrotowego”, ” Uff, jak gorąco”, „Prądu elektrycznego” i „Rezonansu”. Dzięki tym pokazom,  uczniowie pogłębili swoją świadomość użyteczności fizyki i jej powiązań z  życiem codziennym. W atmosferze wspólnej zabawy z fizyką, praktyczne zajęcia motywowały do głębszego poznania praw przyrody, inspirowały dociekliwość i postawy badawcze. Były tym ciekawsze, że uczniowie mogli w nich brać czynny udział, a dzięki temu wyrabiały przekonanie, że prawa fizyki rządzą zjawiskami w przyrodzie i życiu codziennym.

Opiekę nad uczniami sprawowali: Zofia Ciesielska, Zbigniew Piguła i Wojciech Lesiak.

Zdjęcia

 

Brak możliwości komentowania.