Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Letnia przerwa wakacyjna dobiegła końca, uczniowie muszą powrócić do szkolnej rzeczywistości i po dwumiesięcznej przerwie wykazać gotowość na nowe wyzwania, z uśmiechem na twarzach podjąć dalszą naukę i ponownie ustawić swoje zegary biologiczne na wczesne wstawanie.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 poprzedziła Msza Św. w kościele NMP Królowej Polski. Po eucharystii odbyła się akademia z udziałem uczniów i grona pedagogicznego.

Pani Dyrektor Jolanta Moskwa serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych na uroczystości związanej z inauguracją roku szkolnego, życząc im, aby szkoła stała się dla Nich miejscem intelektualnej przygody, miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Zdobywanie i poszerzanie wiedzy, odkrywanie nauki i jej praw, odnajdywanie samego siebie w nowych okolicznościach, czy rozwój własnych uzdolnień i umiejętności to fascynująca wycieczka w nieznane.

Swoją przemowę wygłosił też Mateusz Ryska – przewodniczący samorządu uczniowskiego – życząc wszystkim powodzenia, aby czas spędzany w szkole był radosny, ale i pracowity, żeby minął on wszystkim jak najprzyjemniej.

Nauka jest najbardziej efektywna wówczas, kiedy sprawia radość. Czas wracać do szkolnych ławek, czas podążać tajemniczymi ścieżkami wiedzy. Zadbajmy by wszyscy dotarli do celu i poczuli radość z dobrze wykonanego zadania! Aby w pogoni za średnią ocen i najwyższymi wynikami egzaminów maturalnych nie zatracić pasji poznawania otoczenia, ciekawości edukacyjnej i twórczego działania.

„Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo” i takiego bogactwa życzmy sobie jak najwięcej.

Zdjęcia: Tobiasz Nogaj

Brak możliwości komentowania.