„Pamięć przeszłości żyje w nas”- spotkanie po 65. latach

W dniach 15 -16 czerwca 2019 roku odbył się Jubileuszowy Zjazd z okazji 65. rocznicy złożenia egzaminu dojrzałości rocznika maturalnego 1954. „Pamięć przeszłości żyje w nas”- takie przesłanie towarzyszyło temu doniosłemu wydarzeniu. Absolwenci naszego liceum zebrali się w auli aby wspólnie świętować swój jubileusz. Szanownych zebranych powitała Pani dyrektor Jolanta Moskwa, a społeczność szkolną reprezentował Samorząd Uczniowski. Oprócz okazji do wspomnień i refleksji, uczestnicy spotkania mieli możliwość zobaczyć jak zmieniła się nasza szkoła od czasu kiedy byli jej uczniami.

Po latach, wrócili do znanych sobie miejsc i ludzi, przywołali w pamięci wspomnienia o tych, którzy się tylko zmienili i o tych, których już z nimi nie ma, bo są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina.

Co prawda z przeszłością rozstali się na zawsze, ale mogli wrócić do niej wspomnieniami. „… Wspomnienia są rajem, z którego nikt nie jest w stanie nas wypędzić…”

Zdjęcia z tego wydarzenia

autor zdj. Tobiasz Nogaj


Brak możliwości komentowania.