Podkarpacki Konkurs Matematyczny

Za nami etap rejonowy XIX Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. prof. Franciszka Leji. Tradycyjnie etapy powiatowy i rejonowy odbywają się w murach naszego liceum – nie bez przyczyny: patron konkursu prof. Franciszek Leja to słynny absolwent naszej szkoły, wielkiej sławy matematyk, autor wielu podręczników akademickich.

Organizatorami konkursu są: Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie oraz dyrektorzy szkół, w których odbywają się poszczególne etapy konkursu. Etap finałowy odbywa się w IV LO w Rzeszowie.

Konkurs jest objęty patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Rzeszowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Tak więc 2 marca br. odbył się  etap powiatowy, a 31 marca br. etap rejonowy.

W historycznej auli naszego liceum gościliśmy uczestników kolejnych eliminacji PKM. Byli to uczniowie powiatów: przemyskich (grodzki i ziemski), jarosławskiego, przeworskiego i lubaczowskiego. Łącznie 80 osób. Przez 150 minut uzdolnieni matematycznie licealiści mierzyli się  z nietypowymi zadaniami wymagającymi nie tylko wiedzy i umiejętności, ale też spostrzegawczości i wyobraźni, a nade wszystko, jak na takich konkursach bywa, obeznania z zagadnieniami olimpijskimi, i co tu kryć – panowania nad stresem.

Zebranych gości: uczniów, towarzyszących im nauczycieli-opiekunów i komisję konkursową, powitała Pani Dyrektor Jolana Moskwa.

Ocenianie prac konkursowych to trudna praca, której podjęli się nauczyciele matematyki liceów z Przemyśla, Przeworska i Jarosławia. Wyniki zmagań uczestników pojawiły się jeszcze tego samego dnia. Oto jak zaprezentowali się nasi uczniowie:

Klasy I:

Alan Abdi – II miejsce (opiekun  p. Piotr Trynkiewicz)

Klasy II:

Daniel Blok – I miejsce (opiekun p. Katarzyna Trynkiewicz)

Natalia Mryśkowa – III miejsce (opiekun p. Katarzyna Trynkiewicz)

Mikołaj Wielgos – V miejsce (opiekun p. Katarzyna Trynkiewicz)

Warto wspomnieć też wyniki etapu powiatowego:

Klasy I:

Alan Abdi – II miejsce (opiekun p. Piotr Trynkiewicz)

Tobiasz Nogaj – III miejsce (opiekun p. Piotr Trynkiewicz)

Klaudia Superson – IV miejsce (opiekun p.  Krzysztof  Wilgucki)

Klasy II:

Daniel Blok – I miejsce  (opiekun p. Katarzyna Trynkiewicz)

Patrycja Trojnar – II miejsce (opiekun p. Krzysztof Wilgucki)

Julia Krysiak – III miejsce (opiekun p. Krzysztof Wilgucki)

Sandra Kucaba – VI miejsce (opiekun p.  Marzena Gil)

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na finale, który odbędzie się 27 kwietnia w Rzeszowie.


Brak możliwości komentowania.