Klasy biologiczno-chemiczne w Krakowie

15 marca br. uczniowie klas II A i II D wraz z opiekunami pojechali do Krakowa, gdzie wzięli udział w zajęciach w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Mieli tam niepowtarzalną okazję zobaczyć, jak działa stół anatomiczny Anatomage. Stół ten prezentuje wirtualne ciało ludzkie w rzeczywistych rozmiarach, zawiera unikalną i dokładną wizualizację 3D anatomii ludzkiej. Obracanie ciała, usuwanie dowolnych części, wyodrębnianie poszczególnych układów czy narządów są możliwe poprzez muśnięcia palcami na ekranie. Stół zapewnia bardzo naturalne i interaktywne doświadczenia, a jednocześnie kompleksową naukę anatomii ciała ludzkiego, a także innych organizmów.

Uzupełnieniem zajęć na uczelni była wizyta w Muzeum Anatomii Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie nasi uczniowie mogli obejrzeć ponad dwa tysiące eksponatów – w większości preparatów anatomicznych i wysłuchać niezwykle ciekawej lekcji anatomii oraz dowiedzieć się jak w przybliżeniu wyglądają zajęcia anatomiczne dla studentów medycyny. Zbiory,  które znajdują się w muzeum wywarły duże wrażenie na młodych „naukowcach” i na pewno pozostaną w pamięci na długo.

Klasa II D postanowiła także włączyć się do akcji „Młodzieżowy strajk dla klimatu”. Jest to młodzieżowy ruch na rzecz zatrzymania zmian klimatycznych, zapoczątkowany przez 15-letnią Gretę Thunberg ze Szwecji. W jej ślady poszli młodzi ludzie z wielu innych państw, organizując różnorodne akcje, a 15 marca uczniowie polskich szkół protestowali na ulicach przeciw opieszałości polityków, chcąc podkreślić, że zatrzymanie zmian klimatycznych powinno być priorytetem ich działań. Przy okazji wizyty w Krakowie uczniowie naszego liceum przyłączyli się do tej akcji na tamtejszym rynku.

Był to bardzo ciekawy, urozmaicony i pouczający dzień.

Wideo relacja

Zdjęcia

Brak możliwości komentowania.