„Aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”

14 marca br. w I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu odbył się konkurs językowy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów „Aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”. Do pisania testu obejmującego wiedzę z zakresu języka polskiego, języka angielskiego i języka niemieckiego przystąpiło 68 uczestników z całego powiatu jarosławskiego.

Miejsce I zdobyła Oliwia Ważna (SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu), miejsce II Łukasz Sęk (SP nr 11 w Jarosławiu), a miejsce III Patryk Wawrzyszko (SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu). Przyznano także cztery wyróżnienia: Kornel Adamik (SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu), Oliwia Krysiak (PG nr 1 w Jarosławiu), Bartosz Wojtuś (SP w Wiązownicy) oraz Klaudiusz Stolarski (SP nr 2 w Jarosławiu).

Cieszymy się, że konkurs przyciągnął tak dużą grupę uczniów i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku! Dziękujemy Panu Staroście Powiatu Jarosławskiego za objęcie konkursu honorowym patronatem oraz sponsorom konkursu, których lista jest dość długa: Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I LO im. M. Kopernika w Jarosławiu, Rada Rodziców przy I LO im. M. Kopernika w Jarosławiu, Restauracja& Hotel Coloseum oraz wydawnictwa Oxford University Press, WSiP, MacMIllan i Express Publishing. Dziękujemy serdecznie za wsparcie naszej inicjatywy!

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia

Brak możliwości komentowania.