Wyjazd językowy YouthMaSter

Od 4 do 8 marca 2019 roku,  33-osobowa grupa uczniów klas pierwszych  wraz z opiekunami p. Jolantą Jastrzębską oraz p. Pawłem Szymskim, spędziła na pięciodniowych warsztatach językowych YouthMaSter w Bystrzycy Kłodzkiej. Tegoroczne warsztaty prowadziła Ana z Portugalii wspomagana przez wolontariuszy z Hiszpanii, Azerbejdżanu, Urugwaju oraz Argentyny, z którymi pracowaliśmy w grupach.

Tradycyjnie już każdy dzień zaczynał się na zewnątrz, gdzie mogliśmy się rozruszać i rozbudzić podczas ćwiczeń integracyjnych. Następnie zabieraliśmy się za poważniejsze zadania. Przez cały okres warsztatów pracowaliśmy na  własnych projektach. Były to nasze  innowacyjne wynalazki,  które musieliśmy przedstawić, zrobić ich logo, reklamę, krótki opis, misję i wizję oraz analizę S.W.O.T, co przyda nam się z pewnością w dorosłym życiu. Podczas zajęć mieliśmy też okazję lepiej poznać siebie i odnaleźć w sobie cechy dobrego lidera. W sesjach popołudniowych wolontariusze krótko przedstawiali nam kraj z którego pochodzą, ich kulturę, tradycje, potrawy oraz podstawowe zwroty. W ostatni dzień podsumowaliśmy całą pracę w grupach oraz zapoznaliśmy się z programem Erasmus+, dzięki któremu możemy podróżować po Europie i świecie podobnie jak nasi wolontariusze. 

Choć cały pobyt był dość intensywny, potrafiliśmy znaleźć również czas na bliższe poznanie siebie nawzajem. Była to niezwykła przygoda pozwalająca na rozwijanie różnych umiejętności oraz szansa otworzenia się i przełamania strachu związanego z wypowiadaniem się w języku angielskim.

Zdjęcia

Brak możliwości komentowania.