Spotkanie z podróżnikiem

W piątek 8 lutego br. na zaproszenie Szkolnego Koła Turystycznego, naszą szkołę odwiedził Grzegorz Chachura, podróżnik z grupy Trzask.

Tematyka prelekcji była niezwykle interesująca, ponieważ dotyczyła egzotycznego dla nas kraju jakim jest Japonia. Uczestnicy prezentacji mieli możliwość poznać  historię Hiroszimy i  relację ze spotkania z panią Keiko Ogura, która mając osiem lat przeżyła wybuch bomby atomowej, jak również Kioto historyczną stolicę Japonii oraz obecną Tokyo, kapsułowy hotel, czy też wulkaniczną górę Fuji.

Nie zabrakło również fotografii i opowieści o  Alpach Japońskich, makakach kąpiących się w gorących źródłach, a także  wstrząsoodpornych wieżowców oraz mikroskopijnych mieszkań w wielkich miastach.

„Spotkanie z podróżnikiem” cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Ukazało piękno geografii świata oraz przybliżyło kulturę i zwyczaje prezentowanego kraju. Pokaz był niezwykle interesujący, a zdobyta wiedza na pewno przyda się nie tylko na lekcjach geografii.


Brak możliwości komentowania.