Ciąg dalszy biologicznych triumfów w Koperniku!

 Z nadzieją, ale też dużą dozą pewności, w dniu 19 stycznia 2019 roku zahartowane w bojach konkursowych i olimpijskich uczennice klasy III D Aleksandra Karcińska i Natalia Marcinkiewicz z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu  przystępowały do zawodów okręgowych 48. Olimpiady Biologicznej, które odbyły się w Krakowie. Aby znaleźć się w doborowym gronie uczestników zawodów okręgowych odbywających się w królewskim mieście należało wykonać pracę badawczą i przebrnąć niełatwy egzamin na zawodach szkolnych. Wyniki tych potyczek napawały optymizmem, tym bardziej, że obie panie mają już za sobą wiele dotychczasowych sukcesów nazwijmy krótko w branży biologicznej: Natalia szczyci się tytułem finalistki Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, natomiast Ola laureatki Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

W ubiegłym roku Ola zajęła IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Biochemicznym, uzyskując wyróżnienie I stopnia, a uczestnicząc w najbardziej prestiżowej Olimpiadzie Biologicznej zabrakło jej przysłowiowych milimetrów, aby zakwalifikować się do zawodów centralnych. Ale co się odwlecze to nie uciecze, bogatsza w ubiegłoroczne doświadczenie, jeszcze lepiej przygotowana Aleksandra Karcińska, uzyskując piąty wynik w Polsce zakwalifikowała się do grona 82 uczestników zawodów centralnych, które niebawem odbędą się w Warszawie.

Wyrażając ogromną radość z sukcesów naszych uczennic należy dodać, że skromny w nich udział ma opiekun merytoryczny, nauczyciel biologii w I Liceum Ogólnokształcącym im. m. Kopernika w Jarosławiu,  Zbigniew Tabor.

Życzymy Oli co najmniej powtórzenia, a znając jej potencjał i determinację, poprawienia wyników na zawodach centralnych w stolicy.

Wielkie Gratulacje!
Z. Tabor

Brak możliwości komentowania.