„Noc jakich wiele” – Jasełka w Koperniku

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, nasze szkolne Koło teatralne „Młode Sowy” przygotowało ciekawą sztukę zatytułowaną „Noc jakich wiele”. Adaptacja scenariusza oraz reżyseria to dzieło opiekuna Koła, ks. Łukasza Sowy, który przy współpracy świetnie zapowiadających się aktorów z naszej szkoły przygotował nam artystyczną ucztę.

Nie były to tradycyjne jasełka, chociaż mogliśmy oglądać Maryję i Józefa. Wędrowali oni jak niegdyś po Betlejem. Tym razem jednak odwiedzali miejsca nam współczesne i bliskie… szukali pomocy u piłkarzy przed meczem, pod dyskoteką, w hotelu… Zrozumienie i troskę znaleźli dopiero u bezdomnych na dworcu. Dzięki naszym kolegom i tej dającej do myślenia sztuce, mogliśmy przez chwilę zastanowić się, co jest najważniejsze w naszym życiu.

Całość oprawiona muzyką i śpiewem, wspólnym kolędowaniem i dobrym humorem wprowadziła nas w świąteczną atmosferą i przygotowała do dzielenia się opłatkiem oraz do wigilii klasowych.

Gratulujemy naszym artystom i czekamy na więcej.

Wesołych Świąt!

ZDJĘCIA

zdj. Tobiasz Nogaj

Brak możliwości komentowania.