Bieszczadzka Wigilia Koła Turystycznego

Szkolne Koło Turystyczne PTTK może być dumne z kolejnej fascynującej wyprawy. Członkom Koła w dniach 19-20 grudnia br. towarzyszyła wyjątkowo sprzyjająca aura, co jest niezwykle istotne realizując zadania turystyki kwalifikowanej.

W pierwszy dzień naszej wyprawy dotarliśmy na Połoninę Wetlińską osiągając wysokość 1228 m.n.p.m. Z Hasiakowej Skały rozpościerała się fantastyczna panorama na Bieszczady oraz co bardzo rzadkie na … Tatry!!. Wieczór wraz z noclegiem spędziliśmy w niezwykle klimatycznym schronisku PTTK w Jaworcu, gdzie odbyła się tradycyjna Wigilia przy świątecznie nakrytym stole i wspólnym śpiewaniu kolęd.

W  drugi dzień zwiedziliśmy zagrodę żubrów oraz muzeum przyrodnicze w Mucznem. Tego dnia podołając trudom wyprawy dotarliśmy na punkt widokowy „Pichurów” skąd rozpościera się unikatowa panorama na Kopę Bukowską, Krzemień oraz Bukowe Berdo. W pobliżu znajduje się również drewniany budynek oraz charakterystyczne, wyglądające na betonowe – bunkry. W rzeczywistości są to atrapy wykonane na potrzeby drugiego sezonu serialu Wataha, m.in. chatka Rebrowa.

Każdy z nas wrócił z Bieszczadów z uśmiechem na twarzy, a wyjazd ten na pewno będzie przez nas długo wspominany.

Dominik Lotycz

Brak możliwości komentowania.