Przedświąteczna wizyta w ośrodku PSONI

We wtorek 11 grudnia 2018 r. klasy dziennikarskie I B i II B, jak co roku w okresie przedświątecznym, udały się do ośrodka PSONI (Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną) przy ul. Wilsona 6 w Jarosławiu. Spotkanie było kolejnym owocem intensywnej współpracy stowarzyszenia z naszą szkołą.

Spotkanie trwało nieco ponad dwie godziny. Jego program niezmiennie obejmował te same aktywności co każdego roku. Wychowankowie placówki wraz z naszymi uczniami wspólnie przygotowywali świąteczne ozdoby. Przepięknie ozdobione gwiazdki, aniołki, czy szyszki trafiały potem na choinkę. Jej imponujący wygląd był zwieńczeniem pracy wszystkich uczestników. Na odwiedzających ośrodek uczniów Kopernika czekał także poczęstunek w postaci pysznych pierników. Całej zabawie wtórowało wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie różnorakich instrumentów muzycznych: gitar, bębenków, grzechotek.

Kontynuując coroczną tradycję, zarówno nasi uczniowie jak i będący pod opieką PSONI, spędzili mile czas we wspólnym gronie. Dla tych pierwszych była to lekcja empatii i tolerancji.

Dalsza współpraca naszej szkoły z ośrodkiem z pewnością przyczyni się do pogłębienia w uczniach tych wartości, a wiadomo, że są one bardzo potrzebne u młodych ludzi. W przyszłym roku przed świętami, w ramach podobnego spotkania, nasi uczniowie także odwiedzą  ośrodek.

FILM

Brak możliwości komentowania.