Warsztaty naukowe na UMCS

Nasze liceum rozpoczęło kolejny rok współpracy z Uniwersytetem Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Klasy 2D (3 grudnia) oraz 2A (5 grudnia) odwiedziły Wydział Biologii i Biotechnologii, gdzie odbyły się dwa rodzaje zajęć. W Pracowni Mikroskopii Elektronowej zapoznaliśmy się z budową i możliwościami zastosowania mikroskopu elektronowego, dzięki któremu uzyskuje się niezwykle efektowne obrazy bardzo małych obiektów. Mieliśmy okazję obejrzeć zdjęcia wykonane właśnie tym mikroskopem.

Kolejne zajęcia wyjątkowo przypadły nam do gustu. Lekcja o glonach w Zakładzie Botaniki i Mykologii zapadła uczestnikom w pamięci. Oglądaliśmy preparaty z toczkiem, skrętnicą, spiruliną i wiele innych, a nawet spróbowaliśmy, jak smakuje listownica!  Warto wspomnieć, że praktyczną część zajęć prowadziła z nami m. in. absolwentka naszego liceum, obecnie pracownik naukowy Zakładu Botaniki i Mykologii UMCS.

Wszyscy wrócili zadowoleni, z nową wiedzą i doświadczeniem.

Autor: Izabela Skowron, 2D

Brak możliwości komentowania.