„Z drugiej strony obiektywu”

Kolejny raz gościliśmy w progach naszej szkoły znanego i szanowanego fotografa – Wojciecha Grzędzińskiego. Fotoreportera, laureata konkursów fotograficznych World Press Photo, Visa D’Or, NPPA, Sony World Photography Awards, Grand Press Photo i in. Autora zdjęcia roku 2009 i zdjęcia dekady (2014 rok) w konkursie BZWBK Press Photo. Jurora ogólnopolskich i lokalnych konkursów fotograficznych. W fotografii interesuje się człowiekiem i emocjami.  W latach 2011-2015  byłe szefem zespołu fotografów w Kancelarii Prezydenta RP i fotografem osobistym Prezydenta RP. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2014. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Przywitaliśmy go piosenką i zgodnie z jej słowami, wiedzieliśmy, że „Na pewno…” będą to udane warsztaty. Wojtek opowiedział nam o swojej pracy. Mieliśmy okazję zobaczyć zdjęcia ukazujące skrajne ludzkie emocje. Gdzieś  na świecie umiera człowiek. Gdzieś brakuje wody. Gdzieś brat ginie na rękach brata. Do tego  przejmujące zdjęcia z Afganistanu, Gruzji, Ukrainy – tak blisko, a tak daleko. Konflikty są tuż obok nas. Po drugiej stronie granicy toczą się walki. Wywiązała się ciekawa rozmowa na temat patriotyzmu, którą można podsumować słowami: „Być patriotą to być porządnym człowiekiem”, które wypowiedział powstaniec. Słowa te uczą nas, że bycie patriotą, to nie bieganie w bluzie z napisem ,,Bóg, honor, ojczyzna’’, wyrywanie kostki brukowej z flagą Polski w ręku. To życzliwość  wobec drugiej osoby, wypełnianie obowiązków, bycie po prostu dobrym człowieku.

Nasz Gość nie miał wiele czasu na odpoczynek, gdyż już od 14.00 rozpoczęła się sesja zdjęciowa w ramach projektu „Twarze Polaków”. Odwiedzili nas goście z innych szkół, dzieci, ludzie niepełnosprawni z ośrodka PSONI oraz mieszkańcy Jarosławia. Mamy nadzieję, że dla wszystkich był to owocny czas, a twarze niektórych z nas, będziemy mogli obejrzeć na wystawie podróżującej z miasta do miasta, która w Jarosławiu będzie na wiosnę.

Panie Wojtku – dziękujemy, choć to za mało aby wyrazić naszą wdzięczność.

Brak możliwości komentowania.