5 grudnia – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Każdego roku, 5 grudnia obchodzone jest międzynarodowe święto wolontariuszy – ludzi, którzy niosą pomoc oraz wspierają różnego rodzaju inicjatywy i organizacje. To dzień, w którym warto podziękować za ich poświęcony czas, zaangażowanie i trud w różnych działaniach na rzecz lepszego świata.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto wszystkich gotowych zawsze nieść bezinteresowną pomoc. Prawdziwi, autentyczni we wszystkim, wytrwali, nie uznający przeszkód i rzeczy niemożliwych.

Mają nieskończoną ilość powodów, by pomagać do końca świata i o jeden dzień dłużej. Są skrzydłami Aniołów, które codziennie zmieniają świat na lepsze. Wiedzą też doskonale, że szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży jeśli się ją dzieli. Wolontariusz to synonim słowa „dobro”. To szlachetność wpisana w codzienne życie.

Wszystkim życzymy, by obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza przyniosły wiele radości z pomagania i energii do dalszego działania,  spełnienia marzeń i realizacji zamierzonych celów, a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek i każde dobre słowo wracało, dając siłę do dalszej pracy.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika corocznie podejmujemy wiele inicjatyw, które służą lokalnej społeczności.

Dziękujemy wszystkim, którzy  angażują się w różne działania z zakresu wolontariatu.

Wasze wsparcie jest nieocenioną wartością.

Brak możliwości komentowania.