Pasje i sukcesy Dawida

Każdy człowiek, prędzej czy później, odnajdzie swoją pasję. Coś, do czego chętnie powraca i na co zawsze znajdzie czas. Do tych bardziej popularnych, jak piłka nożna czy siatkówka, na stałe przylgnęły terminy takie jak ,,hobby” czy ,,talent”. Istnieje też społeczność o zainteresowaniach sięgających dalej niż te powszechnie znane. Sięgających bardziej na Wschód.

Właśnie do takiej grupy należy 17-letni Dawid Sęk – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu. Wśród jego zainteresowań znajdziemy m.in. psychologię, dietetykę oraz sztuki walki.

Dawid od 11 roku życia trenuje Karate Kyokushin (z jap. ekstremum prawdy). Dbając o swoje umiejętności przy boku m.in. sensei Andrzeja Kruka i Adama Szczęcha osiągnął stopień 2 KYU (brązowy pas). Smykałkę do tego sportu zademonstrował w 2017 roku zdobywając 1 miejsce w XIX Mistrzostwach Podkarpacia w Krośnie. W lutym 2018 roku miał okazję szkolić się z wicemistrzem 50th All Japan – Shohei Kamadą podczas 7th Polish Fighters Camp w Zakopanem. Jakiś czas później, podczas 4th Tunisian Fighters Camp, trenował wraz z mistrzem świata z 2011r.  – Tarielem Nikoleishvilim z Rosji, a podczas wakacji ze zwycięzcą 50th All Japan – Mikio Uedą z Japonii i zawodnikami polskiej kadry narodowej. W bieżącym roku Dawid zajął 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w Ełku w kumite oraz 5 miejsce w kata podczas Pucharu Europy (są to konkurencje turniejowe w Karate).

Tak bogatym wachlarzem osiągnięć poszczycić chciałby się każdy, nic jednak nie przychodzi od razu. Dawid nie marnuje ani chwili na zbędne czynności i wciąż odkrywa na nowo swój talent. Ćwiczy 2 razy dziennie oraz dodatkowo uczęszcza na treningi od poniedziałku do soboty.

Spędzamy bardzo dużo czasu na oglądaniu niewiele wnoszących do naszego życia filmów i przeglądaniu stron internetowych. Może właśnie teraz jest ten moment, w którym powinniśmy  to wszystko ograniczyć i wziąć się w garść? Wystarczy tylko trochę się postarać, by zacząć dążyć przez trudy do gwiazd.

Tekst: Karol Janiga

FILM

Kliknij w zdjęcie

Brak możliwości komentowania.