Uczennica „Kopernika” laureatką VI Dyktanda Niepodległościowego

„Po polsku o historii” tak brzmi hasło organizowanego od sześciu lat Dyktanda Niepodległościowego. Jest to wyjątkowy projekt edukacyjny organizowany przez Fundację „Zawsze Warto” we współpracy merytorycznej ze Stowarzyszeniem Polonistów w Krakowie. Celem projektu-konkursu jest zachęcanie do dbałości o poprawność językową w połączeniu z propagowaniem podstawowej  wiedzy  z zakresu współczesnej historii Polski (od czasów odzyskania przez Polskę niepodległości). W 2018 szczególnym jubileuszowym roku do dyktanda przystąpili uczniowie z sześciu województw.

Nasza szkoła również przyłączyła się do tego projektu. W gronie szkolnych finalistów znalazła się uczennica klasy II F Joanna Gilowska zakwalifikowana także do etapu wojewódzkiego konkursu, który odbył się 7 listopada 2018 r. w Dobrzechowie k. Strzyżowa.

Dziś z dumą możemy ogłosić, że Joanna  Gilowska została laureatką VI Dyktanda Niepodległościowego. Uroczysta gala podsumowująca wyniki konkursu wraz z wręczeniem dyplomów i nagród wszystkim laureatom miała miejsce 14 listopada br. w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Joasi gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne zmagania z polską ortografią na XI Jarosławskich Potyczkach Ortograficznych.

 

 

Brak możliwości komentowania.