Rekord dla Niepodległej

W najbliższy piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewamy  hymn narodowy (4 zwrotki).  Weźmiemy tym samym udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”  zainicjowanej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

W piątek 9 listopada  od połowy dużej przerwy wszystkie klasy w wyznaczonej kolejności, pod opieką wychowawców lub innych wyznaczonych nauczycieli, będą wychodziły przed budynek szkoły. Prosimy o wcześniejsze zabranie kurtek z szatni. W miarę możliwości ubrania w tym dniu powinny mieć stonowane kolory.

Przy tej okazji przypominamy także, że podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu państwowego obowiązuje zachowanie dyscypliny, powagi i spokoju. Osoby obecne podczas publicznego wykonywania lub odtwarzania hymnu stoją w postawie wyrażającej szacunek. Mężczyźni w ubraniach cywilnych zdejmują nakrycia głowy.

Mamy nadzieję, że godne wykonanie hymnu przez społeczność naszej szkoły przyczyni się do uświetnienia stulecia niepodległości Polski.

Brak możliwości komentowania.