Lepiej zapobiegać niż leczyć

W Polsce coraz więcej osób dowiaduje się, że choruje na nowotwór piersi. Szacuje się, że rocznie zapada na  nią 17 tysięcy ludzi. O tym problemie i kwestiach z nim związanych opowiedziała nam pani Marta Zadrożna ze stowarzyszenia „Jarosławskie Amazonki”.

O kobietach i ich tragedii opowiedzieć może tylko kobieta, która przeszła przez coś takiego. Pani Marta od wielu lat spotyka się z jarosławską młodzieżą i przekazuje istotne informacje na temat samego nowotworu piersi, ale także zapobiegania i leczenia. W poniedziałek 5 listopada br. w auli szkolnej odbyło się kolejne w tym roku, interesujące spotkanie, które na pewno otworzyło oczy słuchającym wykładu, ale przede wszystkim nakłoniło do profilaktyki i zapobiegania schorzeniu. Odpowiednia dieta, unikanie stresu oraz uprawianie sportu to klucz to zachowania zdrowia i zapobieganiu nie tylko nowotworowi piersi. Wiadomo przecież, że lepiej zapobiegać niż leczyć – powiedziała pani Zadrożna. Ważnym elementem było przytoczenie kilku historii, które nauczyły nas, że choroba może dotknąć nas w każdym wieku, niezależnie od statusu czy stanu majątkowego.

Zachęcamy wszystkich do przyjrzenia się bliżej tematowi nowotworu piersi i jego zapobieganiu. Więcej o Jarosławskim Stowarzyszeniu Amazonek przeczytać można na stronie internetowej: http://www.amazonkijaroslawskie.xaa.pl/

Brak możliwości komentowania.