IX edycja Programu „Twoje dane – Twoja sprawa”

Miło nam poinformować, że w trakcie obecnego roku szkolnego nasza szkoła będzie uczestniczyła w kolejnej, IX już edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane – twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli” organizowanego przez Urząd Ochrony Danych Osobowych.
Program realizowany jest od roku 2009 pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz Ministra Edukacji Narodowej w celu podniesienia kompetencji nauczycieli oraz kształtowania świadomych i odpowiedzialnych postaw wśród uczniów. Partnerem wspierającym program jest Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.
IX edycja Programu „Twoje dane – Twoja sprawa” została uroczyście rozpoczęta szkoleniem, które odbyło się w dniach 15-16 października 2018 roku w Warszawie. W szkoleniu udział wzięło ponad 200 osób. Natomiast 335 placówek będzie realizowało Programu w roku szkolnym 2018/2019.
W ramach realizacji programu w naszej szkole odbędą się prelekcje, konkursy, Dzień Ochrony Danych Osobowych. Wykaz podejmowanych przez nas inicjatyw będzie publikowany na naszej stronie internetowej oraz na stronie internetowej Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Elżbieta Łambucka

Brak możliwości komentowania.