Warsztaty z kryminalistyki

W poniedziałek 8 października 2018 roku w naszej szkole po raz pierwszy odbyły się niecodzienne warsztaty z zakresu kryminalistyki dla klas humanistyczno – prawnych. Poprowadził je w bardzo ciekawy i pomysłowy sposób funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu,  technik kryminalistyki Grzegorz Malinowski, któremu bardzo dziękujemy.

Uczniowie zapoznali się ze specyfiką jego zawodu, zagadnieniami związanymi z pracą na miejscu wypadku, a także sposobami zbierania i analizowania śladów. Dzięki wykładowi uzupełnionemu prezentacją można było poznać warunki pracy  i docenić rolę technika kryminalistyki w postępowaniu przygotowawczym.

Po wykładzie nastąpiła druga część spotkania, która miała formę warsztatów. Każda z klas pracowała osobno, z podziałem  na dwie grupy. Gdy jedna z grup zajmowała się daktyloskopią, druga w tym samym czasie uczyła się ujawniania śladów odcisków na różnych przedmiotach. Była to szansa zdobycia dużej wiedzy na temat pracy technika kryminalistyki połączona z dobrą zabawą.

Brak możliwości komentowania.