Warsztaty dla klas humanistyczno – prawnych

Mamy już za sobą pierwsze warsztaty prawne w nowym roku szkolnym. Zostały zorganizowane dla klas I C i II C. Przeprowadzili je jarosławscy mecenasi: Michał Muzyczka  i Sylwia Kaszycka.

W krótkim wprowadzeniu zostaliśmy zapoznani z zakresem gałęzi prawa, rodzajami kodeksów, typami sądów w Polsce, specyfiką studiów prawniczych i zawodów prawniczych. Zapamiętaliśmy ciekawe porównanie. Wszyscy używamy komputerów, a tylko informatyk wie, jak komputer działa. Podobnie w życiu społeczno – politycznym: każdy funkcjonuje, ale tylko prawnik wie, jakie są podstawy prawne określonych zachowań. Ciekawie zaprezentowano nam relacje między normami prawnymi, obyczajowymi i moralnymi. W drugiej części zajęć zostały zorganizowane warsztaty z symulacją związaną z prawem spadkowym. Trochę matematyki dla tych, którzy sądzili, że w klasie humanistycznej od niej odpoczną. Daliśmy radę!

Można było przymierzyć togę i zadać prowadzącym wiele pytań, na które chętnie odpowiadali. Czas warsztatów wykorzystaliśmy bardzo dobrze. Czekamy na kolejne.

 

Brak możliwości komentowania.