Mamy nowego Przewodniczącego „KOPERNIKA”

Od 1 października 2018 roku  w naszej szkole rozpoczęła się kampania wyborcza kandydatów na stanowisko Przewodniczącego SU. W tym roku zgłosiło się dwóch chętnych objęcia tej ważnej funkcji: Natalia Walankiewicz (II B) i Mateusz Ryska (II F). Obie kampanie były dość wyrównane, a plany wyborcze kandydatów zachwycały pomysłami na zmiany w naszej szkole. W ostatnim dniu kampanii 4 października  odbyła się debata wyborcza, która miała naprowadzić głosujących na właściwy wybór. Nasi uczniowie zadawali wiele pytań, na które odpowiedzi  nie były proste.

W dniu 5 października 2018 roku  odbyły się wybory. W głosowaniu udział wzięło 441 osób. Mateusz Ryska uzyskał większość  głosów, co umożliwiło Mu przejęcie funkcji Przewodniczącego SU i realizację swojego programu wyborczego.

Pierwszym zadaniem nowego Przewodniczącego będzie założenie Samorządu Uczniowskiego. W najbliższy  poniedziałek poznamy jego skład.

Składamy gratulacje Mateuszowi!

 

Brak możliwości komentowania.