Złaz turystyczny dla niepodległej – Mechowa Góra 2018

W dniach 27-28 września 100 uczniów ze szkół  powiatu jarosławskiego, w tym reprezentacja naszego koła  PTTK, wyruszyło na Mechową Górę – najwyższy szczyt powiatu jarosławskiego. Grupy wyruszyły z serca miasta – Opactwa Benedyktynek i dotarły na „dach powiatu” dwoma trasami. Po zdobyciu szczytu przy rozwiniętej fladze i odpalonych racach odśpiewano hymn. Następnie udano się do bazy Złazu znajdującej się w pobliskiej szkole w  Świebodnej. W szkole nikt nie miał czasu się nudzić, ponieważ zostały zorganizowane konkursy plastyczne, wiedzy historyczno- krajoznawczej oraz przeciągania liny.

Naszym reprezentantom udało się zająć pierwsze miejsce w konkursie wiedzy historyczno- krajoznawczym oraz trzecie w konkursie plastycznym. Następnie wysłuchaliśmy wykładów przygotowanych przez historyka Jana Kucę oraz przewodników beskidzkich: Andrzeja Bajana i Marcina Warchołę. Kolejnym punktem programu było ognisko, na którym przygrywał zespół instrumentalny Fila-lala. Następnego dnia wyruszyliśmy w trasę do Jawornika Polskiego gdzie czekała na nas niespodzianka – podróż kolejką wąskotorową do Przeworska, skąd równie zmęczeni jak i usatysfakcjonowani wróciliśmy do domów.

Celem Złazu było uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości jak również poznanie walorów krajoznawczych Powiatu Jarosławskiego. Organizatorami imprezy turystycznej byli opiekunowie Szkolnych Kół PTTK z I Liceum Ogólnokształcąceg – Andrzej Bajan oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu- Sylwia Zielińska i Bogdan Naskręcki.

Dominik Lotycz

Brak możliwości komentowania.