Uczniowie Kopernika w gronie najlepszych matematyków Podkarpacia

Mamy przyjemność ogłosić, że uczniowie naszej Szkoły Daniel Blok i Natalia Maryśkowa są zdobywcami odpowiednio 1. miejsca i wyróżnienia w XVIII edycji Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. prof. Franciszka Leji. Warto wspomnieć, że patron Konkursu jest absolwentem naszej Szkoły i wielkiej sławy matematykiem.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 13 czerwca 2018 roku w IV Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie. Najlepsi matematycy Podkarpacia odebrali dyplomy i nagrody z rąk organizatorów i opiekunów konkursu – pana Adama Kawałka – wicedyrektora Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli i pani Danuty Stępień – dyrektora IV LO w Rzeszowie. Gratulacje dla laureatów skierowała też Podkarpacka Kurator Oświaty pani Małgorzata Rauch.

Kolejnym, ważnym punktem tej uroczystości był wykład dotyczący relacji równoważności, w tym kongruencji.

W zawodach finałowych wzięło udział 107 uczniów z całego Podkarpacia.

Gratulujemy  Natalii i Danielowi i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunem merytorycznym uczniów jest pani Katarzyna Trynkiewicz.

Brak możliwości komentowania.