„Diamenty” z KOPERNIKA

Z satysfakcją informujemy o zdobyciu przez naszych uczniów tytułu laureata w XI Ogólnopolskiej  Olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH z matematyki oraz fizyki”,  organizowanej przez Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie pod honorowym patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Edukacji Narodowej oraz Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Szwajcarii.

Jakub Pinowski z klasy  III F – IT, został laureatem OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ, zaś Krzysztof Bara z klasy III H – akademickiej, został laureatem OLIMPIADY FIZYCZNEJ.

Uczniowie przez cały okres pobytu w liceum wyróżniali się bardzo wysokimi wynikami w nauce, szczególnie z przedmiotów ścisłych. Brali też udział w wielu innych olimpiadach i konkursach. Dla przykładu w ostatnim roku szkolnym Jakub został  laureatem Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Technicznej, a Krzysztof znalazł się w gronie 16 najlepszych uczniów województwa podkarpackiego zakwalifikowanych do części doświadczalnej Ogólnopolskiej Olimpiady Fizycznej.
W osiągnięciu tych sukcesów, oprócz ogromnej pracy uczniów, swoją pomocą służyli nauczyciele: z matematyki pan Krzysztof Wilgucki, a z fizyki pan Zbigniew Piguła.

Serdecznie gratulujemy naszym  „DIAMENTOM”!

Brak możliwości komentowania.