Sukces uczennicy z Kopernika w XXII Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności

W dniach 22-24 marca 2018 r. w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie odbyły się eliminacje centralne XXII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Naszą szkołę reprezentowała Dominika Szczotka z klasy II D – medycznej. Dominika została finalistką tej olimpiady. Tematyka tegorocznych zmagań konkursowych to „ Owoce i warzywa – przetwórstwo i rola w żywieniu”. Dominika wykazała się ogromną wiedzą z zakresu mikrobiologii żywności, żywienia człowieka, technologii żywności, podstaw technologii gastronomicznej, a także biologii i chemii.

Tytuł finalistki tej branżowej olimpiady daje jej wynik 100% z egzaminu maturalnego z biologii na takie kierunki jak: technologia żywności, biotechnologia, dietetyka na uniwersytetach, uczelniach rolniczych, a także na kierunku lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Dominika Szczotka jest jedną z najlepszych uczennic w swojej klasie, znakomicie łączy sukcesy naukowe i sportowe. Gratulujemy jej świetnego wyniku!

 

 

Brak możliwości komentowania.