Autor „Najlepszego” w Koperniku

Piątek. 23 marca 2018 r. I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika. Aula szkoły. Tłum ludzi. Książki na stole. Wchodzi Łukasz Grass, którego wszyscy witają brawami. Wywiad z gościem prowadzą Karol Moszumański i Adrian Markowicz. Rozpoczyna się rozmowa o dzisiejszym dziennikarstwie i triathlonie. Łukasz dzieli się doświadczeniem pracy w mediach i swoją wielką sportową pasją.

„Cieszy mnie to, że chcecie mnie słuchać” – powiedział i przeszedł do tego, na co czekano najbardziej – dyskusji o książce „Najlepszy”. Jej główny bohater, Jerzy Górski, zmagał się z uzależnieniem od narkotyków, alkoholu i papierosów. Po czternastu latach pokonał nałogi i zaczął trenować triathlon. Efektem wieloletniej pracy nad sobą było zwycięstwo w zawodach Double Ironman w Ameryce. Jurek do dziś dzieli się swoją historią prowadząc spotkania motywacyjne np. z „trudną” młodzieżą. Nic dziwnego, że książki o tym człowieku rozeszły się w kwadrans.

Nasz gość nie bał się pytań. Pytano go o wszystko. Nawet o to, czy byłby gotów porzucić to, na co zapracował i wyjechać do ludów afrykańskich. Po spotkaniu, Łukasz, chętnie podpisywał wydane przez siebie książki.

Następnego dnia, w sobotę, Łukasz Grass poprowadził warsztaty motywacyjne dla klas dziennikarskich naszego liceum. Zachęcał do robienia tego, co kochamy. „Nie oczekuj sukcesu od razu, rób to co masz robić, a sukces przyjdzie sam” – powiedział, wspominając o tym, by być autentycznym w swojej pracy. Łukasz, zawstydzał nas organizacją swojego czasu. „Wypisz wszystko, co robisz w ciągu dnia i wtedy zobaczysz, ile czynności jest zbędnych”. Nasz gość, namawiał do tego, by nie marnować dnia przed ekranami telefonów. Wspomniał także, by nie bać się podejmować trudnych decyzji. Do tego potrzebna jest odwaga.

Po spotkaniu z takim człowiekiem, aż wstyd powiedzieć, że czegoś się nie chce. „Pamiętajcie, że wszystko w waszych rękach!” – dodał Łukasz, na zakończenie dwudniowych warsztatów.

Brak możliwości komentowania.