Wykłady z Kubą Wojewódzkim w Krakowie

W niedzielę, 11 marca, grupa uczniów klas dziennikarskich wybrała się do Krakowa. Celem tego wyjazdu było spotkanie z Kubą Wojewódzkim – dziennikarzem TVN-u. Z racji tego, że zaczynało się ono o godzinie 18, uczniowie mieli przed tym sporo czasu, by pospacerować wspólnie po Krakowie; podziwiali zatłoczony, lecz piękny Wawel, na moment usiedli wzdłuż brzegu Wisły i por raz kolejny poczuli wyjątkową atmosferę, która przepełnia Kraków.

Kiedy zbliżała się godzina rozpoczęcia spotkania, wszyscy udali się do Audytorium Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zainteresowanie tym wydarzeniem było bardzo duże, co może potwierdzić pełna sala studentów i nie tylko. Dziennikarz poruszał na nim głównie temat etyki i rzetelności w dziennikarstwie, podkreślał jak ważne jest to w tym zawodzie. Uświadomił też, że w dzisiejszych mediach łatwiej jest się „wybić” błahostką, niż czymś naprawdę godnym zauważenia. Zadał również bardzo ważne pytania, nad którym wszyscy zebrani musieli się dłużej zastanowić: „Czy w dzisiejszych czasach z łatwością jest uprawiać obiektywne i sprawiedliwe dziennikarstwo” oraz „Czy w dobie internetu taka właśnie postawa ma szanse na sukces”. Przy okazji, przedstawił również swoją drogę do kariery.

Pod koniec spotkania, pytania zaczęły być zadawane z sali. Zebrani, mogli się dowiedzieć szczegółów na temat powstawania jego programu i przybyłych tam gości. Całość tego spotkania poprowadziła dwójka studentów. Dziennikarz podsumował to wydarzenie wspólnym zdjęciem, które szybko umieścił na Instagramie. Nasi uczniowie, naładowani pełnią wiedzy, wrócili do domów, mówiąc: „To był naprawdę wspaniały dzień.”

Dodaj komentarz