Wyjazd językowy YouthMaSter

W dniu 5 marca br., w 32-osobowej grupie uczniów klas I i II wraz z opiekunami p. Jolantą Jastrzębską oraz  z p. Pawłem Szymskim, wyjechaliśmy na pięciodniowe warsztaty językowe YouthMaSter do Starego Gierałtowa. Na miejsce, do ośrodka Jonny’s Apartments, dotarliśmy około godziny 17. Po kolacji mieliśmy pierwsze zajęcia. Poznaliśmy prowadzących tegoroczne warsztaty:  Anę z Portugalii, Raphaël’a z Francji i Dario z Włoch. Razem z nimi przeżyliśmy wspaniałą przygodę z językiem angielskim.

Każdy dzień zaczynaliśmy na świeżym powietrzu, gdzie mogliśmy się rozruszać i rozbudzić. Następnie zaczynaliśmy zajęcia, które trwały do obiadu.  Przez całe warsztaty bazowaliśmy na  4 projektach. Były to nasze  innowacyjne wynalazki,  które musieliśmy przedstawić, zrobić ich logo, reklamę, krótki opis, misję i wizję oraz analizę S.W.O.T, co przyda nam się z pewnością w dorosłym życiu. Podczas zajęć mieliśmy też okazję lepiej poznać siebie i odnaleźć w sobie cechy dobrego lidera. Wieczorne zajęcia były nieco luźniejsze. Wolontariusze krótko przedstawiali nam kraj z którego pochodzą, ich kulturę, tradycje, potrawy oraz podstawowe zwroty. Podczas tegorocznych warsztatów, oprócz naszych prowadzących  poznaliśmy Thelmę i Fionę z Anglii, Susannę i Giacomo z Włoch, Juliana z Francji oraz Bekcy z Malty, którzy pracowali z nami w grupach.

Ostatni wieczór był niezwykle ciekawy. Mieliśmy za zadanie zaprezentować swój kraj na różne sposoby. Odkryliśmy dzięki temu niezwykłe umiejętności aktorskie, plastyczne i taneczne. Ostatni dzień był nie tylko podsumowaniem całej pracy w grupach, ale także zapoznaliśmy się z programem Erasmus+, dzięki któremu możemy podróżować po Europie i świecie podobnie jak nasi wolontariusze.  Cały ten czas spędziliśmy intensywnie, ale również  bardzo rekreacyjnie. Była to niezwykła przygoda oraz szansa otworzenia się i przełamania strachu związanego z wypowiadaniem się w języku angielskim.

Wszystkich serdecznie zachęcamy do wyjazdu za rok!

Dodaj komentarz