„Układamy metry dobra”

W dniach 12 i 13 marca br. w naszej szkole miała miejsce kwesta na rzecz V edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej KILOMETRY DOBRA. W związku z tą akcją został ogłoszony konkurs „UKŁADAMY METRY DOBRA”. Celem konkursu jest uwrażliwienie młodzieży na potrzeby społeczne, rozwijanie empatii oraz  integracja społeczności szkolnej we wspólnym działaniu. Nasi uczniowie  aktywnie włączyli się w działania związane z pomaganiem i wspieraniem tych ważnych celów. Zebrane środki zostały przeliczone i wpłacone na konto Kampanii.

W gronie wolontariuszy znaleźli się: Katarzyna Wojciechowska, Wiktoria Szuba,  Klaudia Górska, Aleksandra Bijoś, Kamil Ostrowski, Wiktor Krzyczkowski, Martyna Maziarek oraz Łukasz Niżnik.  Szkolnym koordynatorem Kilometrów Dobra jest Pani Wicedyrektor Zofia Ciesielska.

Przez trzy kolejne miesiące Kampanii organizowane będę turnieje, pikniki o charakterze sportowo – rekreacyjnym, kulturalnym, integracyjnym. Uczestnicy zostaną zaproszeni na atrakcyjny Finał Kampanii w dniu 3 czerwca 2018 r. na jarosławskim Rynku, gdzie w trakcie wspólnej zabawy nastąpi ogłoszenie wyników konkursu oraz  wręczenie nagród i przeliczenie zebranych środków na „metry dobra”.

Dobro można zmierzyć. Uczyńmy to wspólnie!

 

 

Dodaj komentarz