Rozdanie Stypendiów z Funduszu Kazimierza Michalskiego

W dniu 14 marca br. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Jarosławiu, po raz kolejny odbyło się rozdanie stypendiów z Funduszu Kazimierza Michalskiego.  Na uroczystości obecni byli: Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Pani Lucyna Paulo, nagrodzeni uczniowie wraz z rodzicami oraz pracownicy szkoły na czele z Panią Dyrektor Jolantą Moskwą. Gościem honorowym był  wybitny absolwent naszego liceum – Pan Prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak, który w ciekawy sposób opowiedział o  wspomnieniach ze szkoły i przebiegu swojej kariery zawodowej. Po przywitaniu gości przez Panią dyrektor, zgromadzeni mieli możliwość wsłuchania się w życiorys fundatora stypendiów, uroczyście odczytany przy oprawie muzycznej.

W tym roku uhonorowanych zostało 39 najlepszych uczniów z naszej szkoły. Przyznano 25 stypendiów naukowych, 12 za aktywność społeczną i 2 stypendia sportowe. Stypendium naukowe otrzymali: Wiktoria Babiarz, Krzysztof Bara, Magdalena Bednarczyk, Michał Bereza, Bartosz Cisek , Izabela Dominik, Karina Falda, Przemysław Foryś, Żaneta Kamecka, Gabriela Kapłon, Aleksandra Karcińska, Michał Kozdrowicki, Jakub Kraśniak, Zuzanna Lepa, Katarzyna Nowak, Justyna Ostafińska, Weronika Perczyńska, Jakub Piasecki, Aleksandra Rusin, Anna Socha, Gabriela Sternik, Maciej Stybel, Dominika Szczotka, Kacper Szewczyk, Hubert Żołyniak.

Nagrodę za działalność na rzecz szkoły otrzymali: Krzysztof Bara, Maria Krukar, Adrian Markowicz, Magdalena Mnich, Karol Moszumański, Karolina Pawlak, Dominika Perykasza, Anna Socha, Gabriela Sternik, Aleksandra Zabłocka, Natalia Żaczek, Hubert Żołyniak.

Stypendium sportowe otrzymali: Weronika Perczyńska, Anna Socha.

Do tej pory z funduszu Kazimierza Michalskiego udało się ufundować blisko czterysta subsydiów – głównie naukowych.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Dodaj komentarz